VIII łabiszyńskie spotkania z historią

VIII Łabiszyńskie Spotkania z Historią za nami. Opadł już normandzki kurz, dający się we znaki skwar zelżał, ale wspaniałe przeżycia oraz emocje nadal w nas są. Przede wszystkim dlatego, że w dwóch inscenizacjach mieliśmy zaszczyt odtwarzać nasz ukochany 10. Pułk Dragonów.

W piątek wcieliliśmy się w żołnierzy szkockiego pułku Gordon Highlanders z 51. Dywizji “Highland”, gdzie wspólnie z alianckimi spadochroniarzami walczyliśmy nad brzegami rzeki Dives. Rozkaz “Dragoni Naprzód!” można było usłyszeć podczas rekonstrukcji walk podczas operacji Totalize i pod Falaise.

Nasze stowarzyszenie starało się na każdym kroku pomagać oraz współuczestniczyć w wydarzeniu przez tworzenie dioram przy pojazdach ustawionych na Łabiszyńskim rynku, maszerowaniu w defiladzie rekonstruktorów oraz zadawania szyku podczas wieczornej imprezie tanecznej.
Po raz kolejny mogliśmy zamienić kilka słów z weteranami 1. Dywizji Pancernej. Panem kapitanem Edmundem Semrauem oraz porucznikiem Alojzym Jedamskim.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom SRH AA7 zKrzysztof Zawilińskim na czele, miastu i gminie Łabiszyn, niezastąpionemu Jarek Koperski – reko za wspaniałe fotografie.

Nie pozostaje nam nic innego jak pielęgnować wspomnienia minionej edycji i czekać na kolejne, IX już Łabiszyńskie Spotkania z Historią.

Dragoni Naprzód!

Zdjęcia: Jarek Koperski – reko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.