[PSZ] Siatka na Mk.II

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Dzięki za wskazówki.

Pamiętasz, jak kiedyś w naszej korespondencji pojawił się londyński antykwariat Blunderbuss Antiques? U nich właśnie kupiłem siatkę wzoru trzeciego, której zdjęcie wcześniej zamieściłem.
Mają dość dużą rotację oferty siatek i chyba właśnie pojawiły się siatki wzoru pierwszego- wariant pierwszy, bo na ich stronie właśnie znalazłem coś takiego (wytłuszczenie to moja sprawka):

HELMET NETS. WW2 British WW2 manufactured, Also issued to U.S troops.. Small mesh squares in Various thickness of cord, some very fine. Various shades of green, brown or khaki. NO original cord at edge, these were actually used in filming of BAND OF BROTHERS.

[ Dodano: Nie Gru 10, 2006 10:50 pm ]
Jeszcze tylko zdjęcie wspomnianego wcześniej prowizorycznie wykonywanego pokrowca na hełm.

No i wypadałoby z tego akademickiego elaboratu wyłożyć jasny wniosek dla pytającego, młodego adepta sztuki dragońskiej Adama Spodka Spodobalskiego.

Jeżeli będziesz miał możliwość zakupienia siatki, która będzie podobna do wzorów, jakie zaprezentowaliśmy Tobie w tym wątku, to możesz śmiało w taki zakup inwestować!
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 1479
Rejestracja: ndz 22 paź, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Konin

Post autor: Janek »

Musze jeszcze powiedziec że moja ciekawośc nie została zaspokojona w 100% ale co najmniej w 200%. No i dziękuje za wszelkie posty zwłaszcza te które pisał Mike i Grzegorz.
Why don't you knock it off with them negative waves?
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Za dobre słowo bardzo dziękuję. Ja też dziękuję Michałowi za tę dyskusję, bo się wiele z niej nauczyłem. Zobaczymy - być może jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tej dyskusji, może coś ciekawego jeszcze wyskoczy.

Dodam jeszcze tylko coś do tych "shrimp nets" 1/4 cala. One mają, jak widać zresztą na zdjęciach, wycinane kawałki siatki na przetknięcie przez nią pasków hełmu M1. Nie wiem, jak to się ma do hełmu brytyjskiego i czy te wycięcia zniknęłyby pod brytyjską "miską" albo "żółwiem", czy też nie. Trzeba by zrobić próbę, ale każda próba znowu będzie obciążona tą wadą, że powtarzalność procesu wycinania kawałków siatki pod paski jest znowu słaba. Pewnie co siatka to ma trochę inaczej cięte te dwa "kanaliki" na paski. Ale w razie czego tej siatki jest taki wielki kawał, że można obciąć paseczek z brzegu i wsztukować w wycięty "kanalik" na pasek do hełmu amerykańskiego i nikt tego nie zauważy przy tym rodzaju siatki. Przy siatce sznurkowej tak, przy takiej jak ta siatce przędzionej z jednego kawałka wydaje mi się, że taka dobrze zrobiona sztukówka na długości paru centymetrów byłaby nie zauważona, a jakby tam jeszcze dać liścia to już w ogóle nie ma o czym mówić.

Pozdrowienia :-)

G.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Grzegorz pisze:Ja też dziękuję Michałowi za tę dyskusję, bo się wiele z niej nauczyłem. Zobaczymy - być może jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tej dyskusji, może coś ciekawego jeszcze wyskoczy.


To i ja będę złotousty i podziękuję za miłą gawędę.

Zgadzam się, że ostatniego słowa nie powiedzieliśmy. Adam ma po prostu rozjaśniony pogląd na poszukiwanie siatki do swego niedawno zakupionego hełmu.
A dyskusja jest otwarta- zawsze przecież wypływają jakieś zdjęcia, relacje, które wywołują emocje w "środowisku". Jeżeli na brytyjskim forum reenactorskim może być 9 stron wątku o odcieniu zielonego blanco na ETO, to dlaczego na forum "Odwachu" nie może być podobnej długości dyskusji o siatkach na hełmy?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

MikeR pisze:Masz może zdjęcie, najlepiej takie w stylu tych ślicznych hełmowych? Miniinstrukcja to też rzecz niezwykle intrygująca...
No i znalazłem. Oczywiście przypadkowo podczas szukania czegoś innego. :-)

Tak to wyglądało - siatka 1/4 cala z przywiązanym neoprenowym ściągaczem, z gotowymi wycięciami na zawieszenie podpinki hełmu i z instrukcją obsługi do tego wszystkiego. Jest to egzemplarz fabrycznie nowy z 1944 r.
ODPOWIEDZ