Groby żołnierzy 1. Dywizji Pancernej w Niemczech

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Groby żołnierzy 1. Dywizji Pancernej w Niemczech

Post autor: Mike »

Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Stachu
Posty: 940
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 2:26 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Stachu »

Niestety rzecz dzieje sie od dawna, kilkakrotnie natrafiłem na stronę kogoś kto się tym zajął. Pokazane tam były listy nawet do Kwaśniewskiego, oczywiście pominięte bez większego echa. Żołnierze oprócz tego że leżeli między niemcami w niektórych miejscach stali się nawet doskonałym gruntem na ławki itd.
Czemu nie szturmujecie dworca?
Bo wybombali my wszystkie patrony.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Faktycznie. Teraz, jak Staszku o tym piszesz coś mnie się gdzieś przypomniało, że też o sprawie kiedyś słyszałem.

Wracamy niestety znów do polskich paranoji. Nie ma czegoś w rodzaju Commonwealth War Graves Commission, która by się zajęła zebraniem wszystkiego "do kupy". Trzeba liczyć tylko na nieugiętych ludzi dobrej woli, którym niestraszna biurokracja i urzędasy. A co tam- niech zarastają groby powstańców wielkopolskich, niech gniją groby maczkowców, których wspominać nie ma co, bo zginęli po pijaku na okupacji... Za to ważne, że od czasu do czasu jeden fircyk z drugim złożą wieńce tu i ówdzie albo dadzą stopień oficerski "powstańcowi poznańskiemu". I myśląc o tym nie ma co się dziwić, słysząc przerażające historie o ostatnich latach życia generała Skalskiego.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz O.
Posty: 394
Rejestracja: sob 31 gru, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Grzegorz O. »

Tak, niestety, nic dodać, nic ująć...
Awatar użytkownika
KaktuS
Posty: 749
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: KaktuS »

Strona Pana Stanisława Szewczyka , społacznego Opiekuna miejsc pamięci 1 Dywizji Pancernej w Niemczech http://www.cmentarze.org/index1.htm . Przygnębiająca treść...
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
ODPOWIEDZ