Czy ktoś wie co to za kabura?(bryt)

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Czy ktoś wie co to za kabura?(bryt)

Post autor: adi »

Czy ktoś wie do jakiego to rewolweru i z jakiego okresu?
http://allegro.pl/item113036465_kabura_ ... olwer.html
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Doskonała do rekonstrukcji to ona na pewno nie jest. Wygląda jak hybryda kabury na broń sygnałową i kabury uniwersalnej. Może to być jakieś dziwactwo z najodleglejszych zakątków Commonwealthu, może coś powojennego... Kiedy wreszcie to brytyjskie oporządzenie przestanie zaskakiwać- tu nigdy nie można jasno określić, że czegoś nie było, że się wszystko widziało ;-)
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

MikeR pisze:Doskonała do rekonstrukcji to ona na pewno nie jest.
Jestem tego samego zdania. Uciekać od niej jak od ognia, chyba że chce się ją mieć w celach kolekcjonerskich. Dla kolekcjonerów - jak najbardziej, wręcz wysoce polecana.
MikeR pisze:Może to być jakieś dziwactwo z najodleglejszych zakątków Commonwealthu...
To mogą być szaleństwa Millsa. Mnie ta kabura trochę przypomina millsowską kaburę na M1911, której US Army nie zaakceptowała i kompletnie odrzuciła nawet nie chcąc jej do poprawek. Być może Mills uzdatnił swój stary projekt i wcisnął go Brytyjczykom już po przeprowadzce Millsa do UK...?
MikeR pisze:Kiedy wreszcie to brytyjskie oporządzenie przestanie zaskakiwać- tu nigdy nie można jasno określić, że czegoś nie było, że się wszystko widziało ;-)
Oj tak, tak... :-)

Swoją drogą - ta Polska to ciekawy kraj, że takie rzeczy wyskakują na aukcjach.

:-)
Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: adi »

a mnie trochę przypomina kaburę do webleya. gdyby oderwać górę i doszyć paseczek na naboje... ale to takie moje rekonstrukcyjne przemyślenia. przy rzadkości występowania kabur do webley'a chyba trochę uzasadnione.
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

adi pisze:a mnie trochę przypomina kaburę do webleya
Ale tylko trochę... Też jest kaburą :-)
adi pisze:ale to takie moje rekonstrukcyjne przemyślenia. przy rzadkości występowania kabur do webley'a chyba trochę uzasadnione.
Rekonstrukcyjne? Chyba bardziej artystyczne ;-) Szczerze mówiąc, to zamiast kabury rewolwerowej (których zaiste na rynku mało) lepiej i łatwiej nabyć kaburę uniwersalną.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ