"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." :-)

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." :-)

Post autor: Grzegorz »

Witajcie!

Klik i wszystko będzie jasne, skąd taki temat.

Czy ktokolwiek z Was widział taki „P37 pouch” na jakimkolwiek żołnierzu brytyjskim w opisywanej epoce „late-WWII”? Albo mam jakąś zaćmę, albo ja chyba nie widziałem, ale człowiek tyle razy w życiu się przekonuje, że guzik wie, że lepiej siedzieć cicho, jak się czegoś nie widziało. Chociaż z drugiej strony muszę stwierdzić, że chyba nie widziałem takiego „pouchu” nawet na brytyjskich spadochroniarzach biorących udział w operacji „Varsity”, a ona chyba spełnia definicję „late-WWII”, jako akcja z 24 marca 1945. :-)

„Pouch” jest o tyle fascynujący dla mnie - a powinien być i dla Was - że jest jak kopia (przynajmniej pomysłu, designu odrobinę mniej) amerykańskich „pouchy” CS-34, CS-35, CS-35-A używanych m.in. przez spadochroniarzy-pathfinderów. Nosiło się w tym nóż elektrotechniczny i takież obcążki, a w tym e-Bayowym okienku piszą, że ten „pouch” też jest niby na „army issue pliers”.

Wspominane w tym e-Bayu cęgi do cięcia drutu znam, ale gdyby ktoś z Was miał fotografię tych obcążek, które niby mają być noszone w tym „pouchu” to też byłbym wdzięczny.

Wszelkie komentarze mile widziane.


Pozdrowienia :-)

G.
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

Wg mnie jest to późnowojenny "połcz" na "łajerkutersy" czyli przecinaki do drutu. Nic specjalnego, przynajmniej tak mi sie zdaje :-)

Kondor
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Cześć :-)

No więc tak się właśnie zastanawiam, czy im się udało zdezorientować mnie tym zdaniem, jakoby to jednak było rzadkie coś niekoniecznie od standardowych "łajerkatersów": It looks like a scaled-down version of the wirecutters frog, and is about two-thirds the size of a standard 37ptn Infantry Wirecutter Frog.

Sporo wyjaśniłby widok tych obcążek, które niby tam miałyby być noszone. Chyba nie nosili amerykańskich obcążek TL-13 lub TL-13-A?


G. :-)
ODPOWIEDZ