[K] Przedmioty osobiste, buty

Kupię nie kupię, potargować warto

Moderator: Mike

Saper

[K] Przedmioty osobiste, buty

Post autor: Saper »

Witam!
Poszukuje przedmioty osobiste do wype³nienia plecaka (róznorakie puszki po pastach do butów,puszki na ¿arcie itd) oraz ammo bootsów w rozmiarze 42-43.
Awatar użytkownika
Stirlitz
Posty: 246
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 5:40 pm
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Stirlitz »

Mam spody od puszek po różnych pastach, taką skórkową ostrzałkę do brzytew, podkówki do butów...
Polska to wspaniały kraj, tylko ludzie to [...]
J. Piłsudski
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Saper pisze:Poszukuje przedmioty osobiste do wypełnienia plecaka (róznorakie puszki po pastach do butów,puszki na żarcie itd
Rekonstruujesz Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, armię brytyjską bądź którąś z armii Brytyjskiej Wspólnoty Narodów? Jeżeli tak, to więcej niż jedna puszka z pastą do butów Kiwi w zupełności Tobie wystarczy.
Saper pisze:oraz ammo bootsów w rozmiarze 42-43
Jakich? Wojennych oryginałów, współczesnych paradnych bądź wiernych kopii? I jakiego rodzaju miałyby być to trzewiki: DMS- y czy leather soled?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Maczkowiec

Post autor: Maczkowiec »

Witam!
Szukam ammo bootsów replik lub orygina³ów.
Rekonstruuje 1dpanc Genera³a Maczka, chocia¿ mam w planach kupic sobie druga bluze i obszyc ja w samodzielnych strzelców karpackich. Czyli jak paste kiwi bez problemu moge wrzucic do chlebaka? Nie zmieni³o sie w niej nic przez te 60 lat?
Pozatym szukam jeszcze
-puloverów brytyjskich(II wojennych)
-rozmaitych puszek po ¿arciu,pastach roznego rodziaju itd.
-wyposa¿enia do plecaka(rêczniki,kubki,blanco,balaclavitd)
-tego ma³ego przybornika( torebki?) na pierdó³ki do szycia
-¿aby do no¿yc
-szortów pustynnych i d³ugich skarpet
-drobiazgów do kosmetyczki

Pozdrawiam
Saper

Post autor: Saper »

Jakby co Maczkowiec to ja:)
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Maczkowiec pisze:Szukam ammo bootsów replik lub oryginałów.
W tej chwili wiadomo mi o dwóch firmach produkujących kopie Ammo Boots. Są to What Price Glory Jerrego Lee z USA i Soldier of Fortune z Walii. Te pierwsze mają defekt w postaci za krótkich języków, co dyskwalifikuje ich rekonstrukcyjną i użytkową wartość. Drugie, "walijskie" są zrobione dobrze, podkute zgodnie z regulacją sprzed 28 sierpnia 1942 roku. Minusem są zbyt cienkie podkówki. Cena, bez kosztów przesyłki, wynosi 75 funtów.
Oryginały trudno dostać nowe, w dobrym stanie no i rozmiarze na człowieka z początku XXI wieku.
Wielu reenactorów znajduje na EBayu i na licznych giełdach militarnych w Wielkiej Brytanii różnorakie wersje powojennych Ammo Boots, czasami nowych i w odpowiednich rozmiarach, a podobnych do tych z czasu wojny.
Mniejszy problem jest ze znalezieniem nowych DMS- ów, ale te chyba jako reenactorowi 1. DPanc i SBSK nie będą Tobie potrzebne.
Maczkowiec pisze:Czyli jak paste kiwi bez problemu moge wrzucic do chlebaka? Nie zmieniło sie w niej nic przez te 60 lat?
Zmienił się zapewne nieco skład chemiczny i sposób produkcji. Puszka też jest inna. Można wrzucić współczesną zawartość do zabytkowej puszki.
Maczkowiec pisze:-puloverów brytyjskich(II wojennych)
-rozmaitych puszek po żarciu,pastach roznego rodziaju itd.
-wyposażenia do plecaka(ręczniki,kubki,blanco,balaclavitd)
Allegro, EBay, sklepy internetowe z militariami, bazary staroci i militariów...
Maczkowiec pisze:-tego małego przybornika( torebki?) na pierdółki do szycia
Nasze Stowarzyszenie wytwarzało podobne rzeczy. Poczekajmy, aż zabierze tu głos główny tego wykonawca, czyli Schrek.
Maczkowiec pisze:-żaby do nożyc
-szortów pustynnych i długich skarpet
-drobiazgów do kosmetyczki


O to drugie to trudno nawet w Wielkiej Brytanii.
Maczkowiec pisze:Rekonstruuje 1dpanc Generała Maczka, chociaż mam w planach kupic sobie druga bluze i obszyc ja w samodzielnych strzelców karpackich.
O, a to ciekawe. Który pułk/batalion wchodzący w skład dywizji rekonstruujesz? Jesteś członkiem jakiejś grupy zajmującej się właśnie 1. DPanc?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Saper

Post autor: Saper »

Witam!

Co bym rekonstruowa³ to mi bez róznicy mo¿e byc 10 pu³k dragonów. Co do grupy to niestety nie jestem w ¿adnej, poniewa¿ mieszkam niedaleko wroc³awia, a w poblizu zadnej grupy odtwarzajacej PSZ nie ma. Co do szortów widzia³em ¿e w polscy jacy¶ karpatczycy mieli je, ale bez skarpet. Niewiem niestety czy by³y to kopie czy orygina³y.
W jakiej cenie wykonywaliscie/wykonujecie te torebki na przy¿±dy do szycia?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

-tego małego przybornika( torebki?) na pierdółki do szycia

Posiadam akurat takowe na stanie , niestey kosmetyczki mi sie skonczyły

Cena przybornika do szycia bez nici to jakies 10zł plus przesyłka (list polecony)

Jak by co kontakt schrek1@interia.pl


pozdrawiam


Schrek
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Saper pisze:Co bym rekonstruował to mi bez róznicy może byc 10 pułk dragonów.
I to jest jedyna słuszna koncepcja.
Saper pisze:a w poblizu zadnej grupy odtwarzajacej PSZ nie ma
Ale jest w sąsiedniej Wielkopolsce "Odwach" :-)
Saper pisze:Niewiem niestety czy były to kopie czy oryginały.
Raczej kopie wykonywane zapewne w krótkim czasie i serii przez którąś z zachodnich firm. Być może też jakiś patent powojenny z Australii albo Indii.
Generalnie z wiadomych względów trudno o sprzęt pustynny- zapotrzebowanie niewielkie- reenactorów mało, a wiąże się to wprost proporcjonalnie z trudnościami w rekonstrukcji takich formacji.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Saper

Post autor: Saper »

Zapomia³em zapytac o cos jeszcze.
Przegl±dam Wasz album (¶wietne foty!) i zauwa¿y³em ¿e ka¿dy z was pod szyja ma zawiazana siatke maskuj±c±. Sk±d je bierzecie? Mo¿na taka na allegro kupic? By³bym wdzieczny jakby ktos wrzuci³ dok³adniejsze foty tej siatki. I na koniec po co ja naszono na szyi,czemu s³u¿y³a?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: adi »

siatkę kupisz w każdym sklepie"militarnym- ok 40 zeta za m2. Z powodzeniem starczy na 2 ,a nawet 3 chusty. Sęk w tym że jest praktycznie tylko jednokolorowa (oliwkowa), natomiast powinna być 2 kolorowa (oliwkowo brązowa). A służyła u m.in żeby się szyja nie obcierała.
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Regulaminowo, etatowo i produkcyjnie Camouflaged veil, bo tak to się ładnie nazywa, była oliwkowozielono- brązowa i miała wymiary 1 metra kwadratowego. Jej głównym celem było maskowanie żołnierza/jego stanowiska. O zaletach chroniących przed obtarciem pierwsze słyszę, ma to rację bytu tylko przy kanadyjskich, wyjątkowo gryzących battle dressach. W czasie wojny równie często, jak wiązaną chustę noszono rozpięty kołnierz z koszulą pod spodem.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: adi »

przepraszam Michale, ale tak mnie się nasunęła jej najważniejsza zaleta, czyli to że nie gryzie. A swoją drogą jakbym miał ten 1 m2 włożyć pod BD to by gigantyczny kafar ze mnie wyszedł :D
si vis pacem para bellum
Saper

Post autor: Saper »

Witam!
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=98286821 Czy po odpowiednim przyciêciu ta by sie nadawa³a?
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Może być. Nie jest to ideał, bowiem jest jednokolorowa (na drugowojennej na zielonym tle nanoszono jeszcze brązowy kamuflaż). Ale lepsza ta, niż współczesna dwu- bądź trzykolorowa używana przez armię brytyjską.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ