Enfield

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Enfield

Post autor: adi »

Byłem dziś w sklepie na szymanowskiego i zaważyłem że mają tam replike ruszającą sie enfielda ale mk3. co do jakości jest całkiem nieżle wykonana ale zauważyłem kilka mankamentów : zamek troche za bardzo "klekoce" Wwg mnie za łatwo się go otwiera. Celownik jest nieruchomy, a kolba na dobrą sprawe nie wiem czy to drewno czy jakaś masa drewnopodobna jez "za grzeczna" i pomalowana jakim tak dziwnym lakierem ze wydaje się plastikowa. A cena tegoż egzemplaża wynosi 760zł. Nie wiem czy sa mk4 gyż facet nie umiał mi powiedzieć. Niemniej moja ogólna ocena jest pozytywna gdyż pierwszy raz sie spotkałem z ruszającąsie repliką karabinu.
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Cudo to wyprodukował Denix, firma wszystkim zapewne dobrze znana. Oglądałem je w Hero, bowiem tam również niedawno dotarły. Zgadzam się, że ma trochę braków (część można poprawić, część niestety nie). Plusem jest niewątpliwie, to, że jest to replika.
Z tego co wiem, niestety w chwili obecnej Denix "czwórek" nie robi, produkuje je pewna brytyjska firma, jednakże, z tego, co wiem, są to drewniane kopie odstające znacznie od tych produkcji Denixa.

[ Wysłany: 22 Cze 2006 06:44 pm ]

A co do "replik"... Szykujcie bejmy na paliwo do Włoch. Szykuje się bwoiem szansa na zakup- oczywiście zdekowanych zgodnie z polskim prawem- Elfów.
Włoska marynarka wyprzedaje magazyny- tych tysięcy sztuk nawet amerykański rynek nie będzie w stanie przejeść.

http://www.euroarms.net/Enfield.htm

Krótka polska translacja w najnowszym "Strzale".
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Pawe³³o
Posty: 90
Rejestracja: śr 13 kwie, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: Che³m/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawe³³o »

O rany!!!!
Weźcie mnie!!!

P.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

No właśnie...

Schrek: szykuj ten beret! Ty już wiesz o co chodzi! ;-)(to nie jest off- topic, tylko ważna informacja mająca na celu uruchamić naszą placówkę w Italii)
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

tak jest bedziesz go miał!!!!!
jutro napoozniej w czwartek
Schrek
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Pawe³³o
Posty: 90
Rejestracja: śr 13 kwie, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: Che³m/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawe³³o »

Ale Panowie, tak serio - jedziecie po Enfieldy, sprowadzacie?
Można się jakoś do was przytulić? :)
Mogę powiadomić kolegów z PSZ?
Odpowiedzcie coś konkretnego bo mię trzęsie.
P.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Nie, my nic sprowadzać nie będziemy. Przecież to nielegalne. Posługujemy się tylko kopiami albo odlewami zgodnymi z polskim prawem.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
wojt-as
Posty: 1136
Rejestracja: śr 20 kwie, 2005 11:38 am
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: wojt-as »

Może pojadę do Florencji w październiku ale z szaloną chęcią przejechałbym się wcześniej nawet poświęcę matiza może kupi ktoś ten egzotyczny pojazd w Itali.
Ostatnio zmieniony wt 18 wrz, 2007 5:28 am przez wojt-as, łącznie zmieniany 1 raz.
Laissez faire aux Polonais!
Napoleon Bonaparte
ODPOWIEDZ