Filmy, które warto obejrzeć - z polskim akcentem.

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3133
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

Mike pisze:...no i "twarzowców" :D...
Zwłaszcza że twarze do najmłodszych nie należą.
Każdy ma swojego Ur-a.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Mike pisze:Genialny film, koniecznie do obejrzenia, absolutnie obowiązkowy dla całego "Odwachu" i nie tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=TkG2-NOvqb4
Żałuję wyzbycia się przez 1. SBS sprzętu maszynowego .45, który ładnie widać w tym filmie.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Nie tylko 1. SBS... Ale taka smutna była ekonomiczna i wojenna rzeczywistość.

DODANO

A taki oto film niedługo zacznie powstawać:

http://variety.com/2017/film/news/milo- ... 202518451/
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

No to będziemy mieli film „Czongnoncz ten cznur II”.

A już poważniej - jednak przez przypadek fanom lotnictwa trafi się choć kawałek wysokobudżetowego filmu o dywizjonie 303. Dobrze.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

W rzeczy samej! Już się cieszę!
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Czołem,

Możecie coś więcej powiedzieć na temat tego filmu? Znając życie Michał coś na pewno więcej wie!

https://www.youtube.com/watch?v=6s2poY9gTLE


Olo
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Owszem! Było co nieco o tym kilka postów powyżej. Film miał być większy, okazał się mniejszy - ze względu na nawalenie polskiego producenta (żadna nowość). Nie mniej i tak będzie ciekawszy, niż "Garnizon 303" powstający w bólach w naszym kraju. Może doczekaliśmy się polskiego "Ciemnoniebieskiego Świata"? Mam nadzieję!

P. S.
Miło Cię "widzieć" Olek po dłuższej przerwie! Zadzwonię w najbliższych dniach, by uciąć sobie z Tobą dłuższą pogawędkę.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Hłe hłe, jak mawiał ś.p. Andrzej Waligórski...

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1144 ... Czolka3Img
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Olsen
Posty: 245
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015 9:57 am
Lokalizacja: Zduñska Wola

Post autor: Olsen »

A do mnie to przemawia!
Może wyjść z tego bardzo fajne dieselpunkowe widowisko w stylu "Sky Captain and The World of Tomorrow".
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Gibsonowski „Hurricane: Squadron 303” - premiera 17 sierpnia.

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1144 ... &a=74&c=53
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Olsen
Posty: 245
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015 9:57 am
Lokalizacja: Zduñska Wola

Post autor: Olsen »

A Koledzy wiedzą, że startują prace do "superprodukcji" o Andersie? Budżet ok. 50 mln PLN:
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ie/hlwx20g
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1387
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 4:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jurek »

Szkoda ,że zaczynają dopiero od Krasnobrodu. Wcześniej też się nieco interesująco u niego działo :) Natomiast obawiam się ,że standardowo budżet będzie za mały i w jego ramach nie będzie dało się zrealizować w sensowny sposób "szlaku bojowego" Generała. No chyba ,że będzie to film typu "sztabowego". To wtedy może i ma to sens. Bardziej się jednak obawiam wymowy. Podejrzewam ,że wszyscy dowiemy się o rycerzu bez skazy i zmazy ,a nie człowieku z krwi i kości. Nie jestem pewien czy chcę obejrzeć.
"Ufaj Szembekowi. Szembek nie zdradzi"
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Budżet 50 mln zł (13,7 mln $) pośladków nie urywa, w ogóle niczego nie urywa, i faktycznie jest napiwkiem w branży filmowej.

Ale… kto wie, kto wie? Bardzo pochlebne słowa Stacy Keacha o polskiej branży filmowej, jak i polska wersja filmu o Dywizjonie 303 (w konfrontacji z wersją zachodnią) nauczyły być może niejednego rozwagi w ocenach polskich filmów historycznych. „Anders” drugim SPR pewnie nie będzie, ale być może nie ma się co martwić na zapas…?
Jurek pisze:Bardziej się jednak obawiam wymowy. Podejrzewam ,że wszyscy dowiemy się o rycerzu bez skazy i zmazy ,a nie człowieku z krwi i kości. Nie jestem pewien czy chcę obejrzeć.
Ja też nie jestem pewny. Nazwiska sponsorów dadzą mi odpowiedź.

Dobry obraz drugowojenny to głównie stan umysłu, a nie budżet. Za grosze też można zrobić coś interesującego. Mam na myśli np. (z mroków komuny) wspaniałą kreację Jerzego Treli w roli sierżanta US Army na PTO w Teatrze Telewizji. Takiego klimatu nie ma nawet „Guadalcanal Diary” i pochodne. To samo można powiedzieć o „Paragrafie 22” w reżyserii Marka Piwowskiego.

Gdyby ten film o Andersie robił Smarzowski albo Szumowska to spałbym spokojnie. Ale Anna M. Anders do spółki z Piotrem Glińskim zrobią wszystko, aby ten film był „ładny”, a nie normalny, zwyczajny, prawdziwy, naturalny dla Polaków w tamtych czasach. A PISF (i jego księgowy) przełoży to odpowiednio na swoje działania.

Taki mamy klimat ;-)
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Olsen
Posty: 245
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015 9:57 am
Lokalizacja: Zduñska Wola

Post autor: Olsen »

(...) Podejrzewam ,że wszyscy dowiemy się o rycerzu bez skazy i zmazy ,a nie człowieku z krwi i kości. Nie jestem pewien czy chcę obejrzeć.
Ja spodziewam się diabolicznego Churchilla z cygarem w ustach i szklanką whisky bełkoczącego do Andersa, że może sobie zabrać swoje dywizje, albo obrazków o tym jak ten sam krwiożerczy premier ze swymi podstępnymi generałami planuje jakby tu tylko posłać Polaków na rzeź pod Monte Cassino. Słowem oczekuję kolejnego bogoojczyźnianego gniota, który z premedytacją zbojkotuję.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
ODPOWIEDZ