[PSZ] Windproof Smock

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Ktoś z Kolegów ma rozeznanie, jak wygląda sytuacja na rynku windproofów?

Wedle mojej wiedzy mamy do czynienia z następującymi producentami:

WPG, które sprzedaje komplety

http://onlinemilitaria.net/products/957 ... age-Smock/

http://onlinemilitaria.net/products/971 ... -Trousers/

I Silvermans, który oferuje same kurtki

http://www.silvermans.co.uk/collections ... 4837473539

W Odwachu mamy Silvermansy właśnie. Ktoś zna i może coś powiedzieć o wyrobach WPG?
A może jest jeszcze inny dostawca?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Czołem,
Swego czasu WPG robiło w miarę, że tak powiem sensowne wyroby tj. Windproofy (choć przy Silvermanie to wiadomo ;) ) ale bardzo szybko im się skończyły i przez długi czas ich w ofercie nie było. Ostatnio pojawiły się powtórnie ale ciężko jest jednoznacznie stwierdzić co to tym razem będzie bo z doświadczenia wiem, że z WPG jak i z SOF-em jest różnie (choć by materiał w nich stosowany). Osobiście na tą chwilkę nie znam nikogo kto miał by od nich Wind Smocki, choć parę osób się przymierzało w tym i Ja (chciałem dokupić spodnie do Mojego Silverman-ka) :D ale z powodu "wypompowania" budżetu po zakupie wozu odeszło to na plan dalszy. Myślę, że bliżej jesieni kupię spodnie na próbę i jeśli nieśpieszno Wam z zakupami to wtedy sprawdzili byśmy co to jest warte :)
Podpytam jeszcze ludzi, może ktoś już nabył takowy, a się jeszcze nie pochwalił ;)

btw.
Był jeszcze jeden producent Windproofów z Azji (bodajże Singapur), który sprzedawał je via Ebay. Postaram się odszukać gościa no i oczywiście czy nadal ma je w ofercie. Oczywiście z tego co kojarzę nie były jakieś powalające (jakość przynajmniej ze zdjęć), ale miały dość przyzwoitą cenę za komplet :)
Obrazek
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Ok znalazłem gościa ale coś cena jak by większa była niż z tego co pamiętam, no i na tą chwilkę ma tylko same spodnie bez bluz. Co do reszty tj koloru wykonania to sami możecie stwierdzić co i jak, choć dla mnie już lepszy jednak jest ten z WPG :)
Po za tym raczej już nikt nie robi Windproof-ów.

http://www.ebay.com/itm/WW2-UK-SAS-Wind ... SwRLZT~WH-
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Dzięki Hubert, wiedziałem, że na Ciebie można liczyć! Bo ileż to czasu ja się tego panzerfausta naszukałem... Pamiętałem, że był ktoś taki, a i znajomy re-enactor z Wysp, bardzo człek do detali wagę przykładający, chwalił właśnie te windproofy.
Może skuszę się na spodnie... hmmm.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Ok, bo się zbieram i zbieram i zebrać nie mogę ;)
Oto porównanie Windproof-ów produkcji Silvermana i WPG. Pierw podeślę wam same zdjęcia do wizualnego porównania, a za chwileczkę postaram się opisać choć z grubsza co i jak:
https://goo.gl/photos/Q5D7Q3bTtJNPFM579
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Wielkie dzięki Hubercie!
Rozumiem, że WPG to nówka a Silvermans był już trochę noszony?
Na pierwszy rzut oka widać, że WPG potrzebuje bardzo mocnego marmurkowania, by wytracić nieco jaskrawości kolorów...
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Tak, tak dokładnie, Silverman ma już +/- z 3-4 lata, a WPG to mintówka.
Oczywiście musowo go "przyjechać", by go spatynować bo, aż niemiłosiernie razi w oczy no i wymiana guzików u niego musowa, to tak w biegu na szybko.
Resztę (ten króciutki opis) podeślę bliżej 22:00-23:00 jak z pracowni wrócę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Ok, to jedziemy:
- materiał na tym WPG-owskim jest nieznacznie cieńszy od tego Silvermanowego ale to dosłownie jakiś tam "setny procencik",
- bawełna z jakiej jest uszyty to typowa bawełna 100% jaka jest obecnie dostępna na rynku czyli z jakimś tam procentowym dodatkiem poliestru,
- materiał oraz kolory jak wspomniałem do spatynowania bo nowością i soczystością aż świeci i stawiam, że podobnie jak inne produkty z WPG np koszule z Aertexu po tuningu będzie lepiej wyglądał,
- co do doboru kolorów mogło by być więcej brązu zamiast tego czarnego no chyba, że to tak ciemny brązowym że dopiero po praniu zacznie blaknąć no i mogło by być troszkę mniej zieleni (przynajmniej mi do tej pory nie trafił się "wizualnie" tak zielony Windproof, co nieznaczny, że takich nie było),
- brak taśmy regulacyjnej (ściągacza) na rękawie,
- guziki do wymiany podobnie jak w Silvermanie,
- taśmy ściągające kaptur i sód bluzy mogły by być bardziej naturalne,
- kwestię wykończeń zostawię bo to najmniej istotny element, zresztą widać na zdjęciach różnice,
- nici WPG-owcy czyli "Pakistańczycy" zastosowali cieńsze niż np w Silvermanie gdzie użyte są najprawdopodobniej nici jeansowe (tak wyglądają),
Reasumując jest dość podobny do Silvermana, choć jakość wykonania i zastosowane materiały są tylko troszkę gorszej jakości, ale nie takiej by się wstydzić w tym chodzić i właściwie można go śmiało polecić jako w miarę tanią i dobrą alternatywę do kopii z UK lub oryginału i pewnie gdybym nie miał Silvermana to bym się na niego zdecydował. Zresztą sami wiecie, że w tej materii wiele do wyboru nie ma.

Zastanawia mnie jeszcze kwestia tych kopii z Panzerfausta44, bo też wyglądają ładnie, powiedział bym, że jeśli idzie o kolorystykę to ładniejsze od WPG ale tutaj niestety nie ma nic do porównywania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Dziękujemy Hubercie za wyczerpującą recenzję!
Mam już bluzę Silvermansa, toteż celował będę pewnie w spodnie Panzerfausta, choć jest z nim kontakt utrudniony. Zastanawiam się bowiem, czy wymiary spodni, które oferuje są wymiarami rzeczywistymi, czy też uwzględniają poprawkę na nałożenie porcięt na battle dressową serżę...

DODANO

Kilka słów recenzji wyrobu Panzerfausta. Po wstępnych oględzinach, bez porównywania z oryginalnymi spodniami, stwierdzić muszę, iż kolorystyka kamuflażu, detale, jak guziki czy taśma stoją na bardzo przyzwoitym poziomie. Materiał ma niewielki połysk, ale w chwycie przypominać zdaje się ten oryginalny ze spodni - nie jest to na pewno bawełna o splocie skośnym, a coś bardziej przypominającego popelinę. Może być to bawełna merceryzowana równie dobrze. Zobaczymy, jak się porcięta po praniu zachowają - bo to, że tego potrzebują jest pewne.
Spodnie wypadają też duże, a raczej: długie, nawet za długie. Z jednej strony dobre to, iż można nosić je wysoko, zgodnie z prawidłami epoki, ale niewykluczone, że konieczne będzie skrócenie. No chyba, że ucieknie kilka centymetrów po praniu.
Generalnie: dobry. Jeśli materiał zyska po praniu, to będzie nawet bardzo dobry.

DODANO

No to porcięta ochrzczone. Krzyś pewnie napisze słów kilka swej recenzji, ja od siebie powiem, że sprawdziły się wybornie, a po dostaniu odrobiny wody oraz piachu świetnie współgrają z kurtką Silvermansa.
Fantastycznie sprawdza się też długość oraz obszerność wyrobu Panzerfausta-można je wysoko podciągnąć, związane ściągaczem mocno trzymają się na pasie i nie zjeżdżają.
Polecam!
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Dzięki za recenzje i opinie tego wyrobu, teraz nie ma mocnych trzeba brać.
Mam jeszcze jedno pytanie w związku z tym: jak u Panzerfausta z rozmiarówką (dużo zawyża zaniża)?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Raczej zawyża i to w kwestii długości. "M" jest z powodzeniem na kogoś, kto ma 185 cm wzrostu, "L" jest naprawdę duża.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ