[PSZ] Windproof Smock

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

No, kolory, jak na 1st pattern doskonałe-taki klimat, jak w Afryce czy na Sycylii.

W jakiej cenie Pegasus Militaria sprzedaje te Denisony?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

To Seba mi ja kupil tak ze mi wyszla tanio niz prosto kupic u niego przez internet .
SOF na swoja stronie internetowa ja sprzedaje za 99.99 Funtow
http://www.sofmilitary.co.uk/SearchResu ... ISON&cat=0
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Przepraszam, że odpisuję z opóźnieniem ;)
Przede wszystkim śpieszę z wytłumaczeniem co do Denison-a Pegasusa o którym napisałem. Jak to mówią "nie jednemu psu burek" i w tym wypadku tak było ;) Chodziło mi dokładnie o Denisona produkcji Pegasus Drive, a nie Pegasus Militaria Stevea. Przez pewien czas były w ofercie na ebay-u ale ostatnio ich nie widziałem, trzeba by poszukać. Cena za sztukę wychodziło coś ponad 1000zł na nasze.

Co do Kanadyjczyka z wcześniejszego linku - kolega posiada akurat typ I i prezentuje się on tak jak na zdjęciu w załączniku.
KR48 pisze:Hubert to ta z chiny ???

Denison z Chiny o którym mówiłem to dokładnie ten:
http://www.ebay.com/itm/171225066971?ru ... 26_rdc%3D1
Trzeba go troszkę stuningować i będzie ok ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

HUBI pisze:Przepraszam, że odpisuję z opóźnieniem ;)
Spokojnie, strzelać nie będziemy ;)
HUBI pisze: Chodziło mi dokładnie o Denisona produkcji Pegasus Drive, a nie Pegasus Militaria Stevea. Przez pewien czas były w ofercie na ebay-u ale ostatnio ich nie widziałem, trzeba by poszukać. Cena za sztukę wychodziło coś ponad 1000zł na nasze.
Wyjaśnijcie proszę, bo już w tematach powietrzno desantowych nie siedzę tak mocno, jak kiedyś: to robi Pegasus Militaria Denisony, czy też nie?
I cóż to za firma Pegasus Drive?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

No niestety dla nas tez trudno ;-)
Pegasus militaria robi denisony ale wszystko nie jest na stronie .

Hubert na twoji linki ta smocka jest podobna do tej co SOFa sprzedaje ale ale droższa !!!

A o pegasus drive czy to nie nie " pegasus militaria " na ebayu ??? bo sprzety sa podobne ???

http://www.ebay.com/usr/pegasus.drive

Mike jesli chodzi o 1 SBS to kolor kamuflazu smocki SOFa albo Pegasusow ( lub K&C ) na ABWO angole maja smocki od SOFa a Helmy od Pegasus Militaria bo to naj lepsze repro helmow .
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Pegasus drive to firma Francka Brown's tak ze przepraszam to nie pegasus militaria ktory produkuje denison ........przykro mi za bled !
Marcin nosi denison od Francka Brown's tak ze ten Francuz na zdjeciu .

Prosze tutaj o wiecej informacjie o tematu
http://www.wwiireenacting.co.uk/forum/v ... 11&t=46067
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Zgadza się dla tego napisałem wcześniej, że chodziło mi dokładnie o Denisona produkcji Pegasus Drive, a nie Pegasus Militaria.
P.D. z tego co mi wiadomo i co pamiętam wystawiał swoje produkty tylko na ebay-u (no i ogłaszał się na forach).

Reasumując:
- Pegasus Drive (Franka Browna) - robi/robił Denison-y
- Pegasus Militaria (Stevea Kiddlea) - nie robi Denison-ów


Co do Denison-a z ebay-a z linku co wrzucałem i tego z SOF-u, faktycznie nie zwróciłem na niego jakoś uwagi wcześniej (myśląc zapewne, że to Sthurm, który na potęgę zalewa teraz rynek), ale po obejrzeniu dokładnie produktu na stronie SOF, faktycznie wygląda na to, że jest to "to" samo ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Hubert wiesz jaki moj Polski jezyk ;-) tak ze bylem pewien na 100% ze Marcin mi powiedzial ze kupil o Stevena .........Pegasus do Pegasusa . Jak sie mowi to sie ne widzi co jeden i drugi myszli . ale na koncu wróciliśmy na dobrych torach ;-)

Obrazek
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

KR48 pisze:Hubert wiesz jaki moj Polski jezyk ;-) tak ze bylem pewien na 100% ze Marcin mi powiedzial ze kupil o Stevena .........Pegasus do Pegasusa.
Nie no jasne, wiem o co chodzi. Tak, że ciesze się, że udało się sprawę "Pegasus-ową" wyjaśnić.

p.s.
co do języka Polskiego, spokojnie coraz lepiej ci idzie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Dzięki za wyjaśnienie. A hełmy spadochronowe to faktycznie Pegasus Militaria robi najlepsze.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Oj tak ! jest to doskonała inwestycja !
Paladin
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 6:41 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paladin »

Link do zdjęć p. Kowalskiego, brata ciotki mojego taty. Widać ładne windproofy, niekoniecznie dragońskie;) Starszy pan wspominał, że służył w baonie strzelców podhalańskich, co niestety nie znajduje potwierdzenia w jego zdjęciach...

http://www.flickr.com/photos/snelling-c ... 2502437552

http://www.flickr.com/photos/snelling-c ... 502437552/
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Fajnie zdjecie ! niestety kolor beret nie pasuje dla strzelców podhalańskich , choc na zdjecie po ladowanie w Normadii widac jednego strzelca z czarnem beret bo swojego zgubil .
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Andrzeju,

Zdjęcia są zajebiaszcze. A może było tak, że szanowny brat ciotki Twojego Taty pewien czas służył w BSP, a potem był przeniesiony do innego oddziału? Pojazdy, a przede wszystkim układ kolorów na proporczykach sugerują mi, że mógł służyć w Oddziałach Zaopatrywania (proporczyki bordowe z zieloną żyłką). A może był w plutonie przewozowym piechoty przydzielonym akurat do BSP?
Napisz o nim coś więcej.
Olo
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Zdjęcia kapitalne! Niby takie typowe, pozowane, okupacyjne, ale primo-świetna jakość, secundo-masa ciekawostek mundurowych i sprzętowych.

Przychylam się do teorii Olka, bowiem wszystko ładnie się ku zaopatrywaniu sprowadza.

Biorąc pod uwagę różnorakie okupacyjne, mundurowe fanaberie, ciekawi mnie ta bluza windproofa-czy to było coś z przydziału (a co za tym idzie w większej liczbie występowało w danym oddziale), czy też jest to pochodna jakichś międzyżołnierskich "geszeftów"? ;)
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ