Sklep WPG Central Europe

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Woodziak
Posty: 1478
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 9:39 pm
Lokalizacja: Gułtowy

Sklep WPG Central Europe

Post autor: Woodziak »

Zgodnie z życzeniem Prezesa:

Czy ktoś słyszał o sklepie https://www.wpgce.net/ ? ;)
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Re: Sklep WPG Central Europe

Post autor: Mike »

Firmy nie znam. Sukno znam. Chyba kiedyś przewinęło się przez moje ręce i wygląda na takie, jak na polski płaszcz przedwojenny. Bardzo grube, solidne, ale też zdecydowanie zielone.
Koledzy z innych ekip, ktoś ma z tymi Czechami jakieś doświadczenia?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Olsen
Posty: 245
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015 9:57 am
Lokalizacja: Zduñska Wola

Re: Sklep WPG Central Europe

Post autor: Olsen »

Nope. Mnie to wygląda na pogrobowców Panther-Store'a z importem z WPG.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1387
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 4:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep WPG Central Europe

Post autor: Jurek »

Słyszałem jedynie dobre czy wręcz b. dobre opinie na temat płaszczy dla WP na Wschodzie. Z innych produktów to chyba ichniego Denima widziałem i sprawiał względnie rozsądne wrażenie. O ile to ta sama firma oczywiście.
"Ufaj Szembekowi. Szembek nie zdradzi"
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklep WPG Central Europe

Post autor: Grzegorz »

Proszę, proszę, Jerry Lee wkroczył do Europy ze swoim WPG. Kto by pomyślał...

Ocenię tylko koszule amerykańskie, bo one dotyczą w pewnej mierze także odtwórstwa odwachowego w ramach 1. DPanc.

Ceny tych koszul - spore. Za takie sumy można mieć oryginały z WWII, więc jest pytanie o sens zakupu replik?

Rozmiarówki - atrakcyjne, zważywszy, że o duże rozmiary wśród oryginałów z WWII jest bardzo trudno, a jak wiadomo homo sapiens XXI-wieczny jest sporo większy od jego odpowiednika z WWII.

Barwa materiałów - od poprawnej do bardzo dobrej, czy może nawet idealnej w niektórych przypadkach.

Materiały - problem ten sam, co z replikami czapek US Army, mundurów, wszelkich innych tekstyliów z WWII. Nikt nie jest w stanie podrobić takich materiałów na poziomie idealnym, a nierzadko nawet bardzo dobrym. Mam na myśli fakturę tych materiałów. Replika jest rozpoznawalna z kilku metrów.

Guziki - perfekcyjne. Albo oryginały z WWII (bo Jerry potrafi zdobyć nieraz kontener takich różnych dziwnych rzeczy z WWII), albo repliki idealne.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Milosz
Posty: 953
Rejestracja: pt 27 lut, 2015 9:53 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklep WPG Central Europe

Post autor: Milosz »

Jurek pisze: wt 12 maja, 2020 8:50 am Słyszałem jedynie dobre czy wręcz b. dobre opinie na temat płaszczy dla WP na Wschodzie. Z innych produktów to chyba ichniego Denima widziałem i sprawiał względnie rozsądne wrażenie. O ile to ta sama firma oczywiście.
Płaszcze są całkiem spoko. Sukno nie jest kocowate, dobra gramaturka.
Tally-Ho !!!
ODPOWIEDZ