"Masters of the Air" i inne filmy lotnicze

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12012
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Obawiając się przebudzenia kociego lobby wolałem o tym nie wspominać, ale jak widać-kocie lobby czuwa. Przyznać trzeba jednak uczciwie, że "kociarnia" jest jednym z głównych bohaterów kroniki.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Że o niepełnym uzębieniu występującej gawiedzi mechanicznej nie wspomnę.
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Koty w tym całym nagraniu są najlepsze ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Olsen
Posty: 245
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015 9:57 am
Lokalizacja: Zduñska Wola

Post autor: Olsen »

Kocie lobby nigdy nie przepuści okazji by się ujawnić. ;)
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

HUBI pisze:Koty w tym całym nagraniu są najlepsze ;)
Nie przesadzajmy. Co najmniej na równi z P-47.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12012
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

A ja powiem, że crusher i kurtki lotnicze :)
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Ech... gdyby mechanicy z tego filmiku wiedzieli, że mają na głowach czapki warte dziś (w stanie mint) nawet kilkaset bucksów... to chyba by je zatrzymali na lepsze czasy...
Mike pisze:Przyznać trzeba jednak uczciwie, że "kociarnia" jest jednym z głównych bohaterów kroniki.
Dla kociarni nie ma to jak ciepełko. Ten czarny zaraz prysnął pod wylot turbodoładowania.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Dla kociarni nie ma to jak ciepełko. Ten czarny zaraz prysnął pod wylot turbodoładowania.
Ciekawe, czy opuścił lokum przed następnym startem. Ja kiedyś miałem takiego stwora na silniku. Dobrze, że coś mnie tknęło i akurat zajrzałem pod maskę.

BTW. Dzisiaj ratowałem jeża przed nadjeżdżającym tramwajem, w zeszłym miesiącu menela, który pizgnął czachą w podłogę bimby ... Fatum jakoweś, czy przypadek?
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Wrzucam filmik, który mnie zafascynował. Coś dla commonwealthofilów. Zdjęcia (przynajmniej częściowo) z wojny koreańskiej, zważywszy malowania samolotów.

Lądowania w latach 50. samolotów Hawker Sea Fury i Fairey Firefly w służbie australijskiej. Lądowania, jak lądowania, w zasadzie jedna masakra na pokładzie lotniskowca HMAS Sydney.

https://www.youtube.com/watch?v=6RTCWhZwyN0

Nie potrafię niestety zrozumieć, dlaczego Australijczycy w tym filmie maniakalnie podchodzą do lądowania wprost z zakrętu, gdy lotniskowiec miał psi obowiązek ustawiać się w osi wiatru. Latają w tym filmie trochę jak szaleńcy.

Dla zainteresowanych tematem film instruktażowy o pracy sygnalistów lotniskowcowych i w ogóle o technice lądowania na brytyjskich lotniskowcach. I tu już brytole latają normalniej, spokojniej.

https://www.youtube.com/watch?v=qxtXDDShjGs

I tutaj też Brytyjczycy lądują jakoś bardziej fachowo niż Australijczycy. https://www.youtube.com/watch?v=CfzQwAbz9F4

BTW - ilość zapasowych śmigieł i ich wałów na lotniskowcach z tamtych czasów musiała chyba przewyższać ilość konserw dla całej załogi. :-)
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12012
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Fantastyczne! Zwłaszcza ten ostatni film!
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Poruszaliśmy wcześniej Top Gun, więc...

http://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia ... oku-123301
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12012
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Hmmm, ciekawe. Nie wiem, czy postać Cruise'a z jego obecnym dorobkiem i angażowaniem się w gnioty z fajerwerkami, jak "Mumia", będzie gwarantem sukcesu. No i wiek już nie ten... Mnie to pachnie trochę odcinaniem kuponów.
Z drugiej strony: dawno filmu lotniczego ze współczesnymi maszynami nie było!
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Będzie film rekrutacyjny. Donald Trump chce dla USA największej liczby lotniskowców od czasu II wojny, więc jak zrobią w Top Gun II atrakcyjną pokazówkę z F/A-18F i/lub F-35C to się ludziska rzucą do ichniejszych WKU. Jak jeszcze dorzucą Cruise'owi fajną laskę, a na pewno dorzucą, to tłumy marzycieli tym bardziej rzucą się do USN/USMC. Tak to działa. Tak było po Top Gun 30 lat temu, a ludzka psychika się nie zmienia.

A z dwojga złego wolę w Top Gun II kapłana scjentologów Cruise'a, bo zachował ładną męską sylwetkę bez brzuchola, niż zdziadziałego spasionego Vala Kilmera. Żal patrzeć na różnicę, jak wygląda dziś dwóch filmowych kumpli z Top Gun.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Moje współczucie dla pilotów tamtych czasów nie ma granic:

https://www.youtube.com/watch?v=Bh1vYh-3VFE

Stres, poranione załogi i piloci, uszkodzone instalacje wypuszczania podwozia po locie bojowym, maleńka powierzchnia lądowania bez marginesu na błąd i widać, co widać. Straszne to były czasy.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Milosz
Posty: 954
Rejestracja: pt 27 lut, 2015 9:53 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Milosz »

Tally-Ho !!!
ODPOWIEDZ