Uzbrojony personel medyczny PSZ

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3136
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

Wątek o "cewnikowaniu" na polu "bitwy" i tracheotomii w obozowisku bardzo ciekawy! I teraz rodzi się pytanie czy nożyczki i skalpel podchodzą pod uzbrojenie medyka? Bo jak wiemy że Bibol to 1,5 komandosa to medyk że żyletką w jednej a nie za czystą strzykawką w drugiej to pewnie jak ze 3 komandosów!

Na poważnie to Panowie załóżcie wątek "pierwsza pomoc" i będziemy się w nim wymieniać doświadczeniami. Czy na reko obowiązuje pierwsza pomoc z epoki? Bo jeśli któryś mi będzie chciał agrafką język do policzka przypinać to jak się obudzę to jaja pourywam!
Każdy ma swojego Ur-a.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Schrek pisze:Odbywają się szkolenia i warsztaty z historycznej pierwszej pomocy. Całkiem nie dawano Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych zorganizowało warsztaty z historycznej pierwszej pomocy dla członków dwóch poznańskich grup rekonstrukcyjnych.
Ha! To super. Żeby tak jeszcze znalazła się firma, która (na wzór firm produkujących historyczne racje żywnościowe) produkowałaby historyczne (ale certyfikowane do obecnego użytku) medykamenty do pierwszej pomocy.
Krzys pisze:Na poważnie to Panowie załóżcie wątek "pierwsza pomoc" i będziemy się w nim wymieniać doświadczeniami. Czy na reko obowiązuje pierwsza pomoc z epoki? Bo jeśli któryś mi będzie chciał agrafką język do policzka przypinać to jak się obudzę to jaja pourywam!
Byłby to ciekawy wątek.
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Medyk to Medyk ma wyszkolenie dla tego , ratwonik to stopien daleko pod niem .
Ja nie bede sie bawil zrobic tracheotomii bo mu zrobie " Kabylski usmiech " i najpierw mi tego nie uczyli czy w cywilu albo w wojsku ! Medyk ma " stopien " pielęgniarza lub to pielęgniarz .
Awatar użytkownika
Kud³aty
Posty: 17
Rejestracja: ndz 29 cze, 2014 12:37 pm
Lokalizacja: Strzemkowo

Post autor: Kud³aty »

Będę miał problem ze zrealizowaniem Twojego zamówienia na:
Krzys pisze:... nie za czystą strzykawką ....
Chętnie się podzielę swoją wiedzą z zakresu udzielania pomocy medycznej nie tylko cywilnej. Jeśli jest takie zapotrzebowanie - co mnie cieszy - wątek pierwszej pomocy można wklepać - przy założeniu że będzie zainteresowanie.
Pozdrawiam
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,
tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Jestem za ! bo juz mamy kilka malych różnicy między nami ;-)
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Odnośnie medyków w US Army – ciekawy rozdział jest u Ambrose’a w „Obywatelach w Mundurach”.

Nie pamiętam szczegółów, ale na pewno była tam poruszona kwestia wyposażenia, lub nie w broń krótką. Także trochę o podejściu do medyków obu walczących stron.

Na mnie największe wrażenie zrobiły informacje dot. przechodzenia strzelców do kompanii medycznych (zgodnie z teorią „dość zabijania”), ale także wędrówka w drugą stronę. I jej motywy.
ODPOWIEDZ