Hełm AT Mk II

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Hełm AT Mk II

Post autor: Mike »

Stała się rzecz straszna, albowiem wyschło Pegasusowe źródełko na porządne kopie hełmów AT Mk II w wersji z rantem z fibry.
Patrząc na SoF aż mnie odrzuca, nie wygląda to za ciekawie... Czy znacie kogoś, kto robi hełmy spadochronowe, w wersji wczesnej lub późnej?
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Czolem ,

Najlepsze robi

http://www.pegasusmilitaria.com/products.html

Ja mam MKI fibre

Ale moze ci zrobic innych jesli sie zniem dogadasz ;-)
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

No wiem, ale jak wspomniałem-źródełko wyschło. Steve nie ma dzwonów :(
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Przykro za szykbo przeczytałem .

Niestety oproc steve to zostaje SOF ale tych od SOFa jak pisalesz to sa dziwne !

Tutaj tez nie sa jak trzeba i drożej niz pegasusa
http://www.dropzonehelmets.com/product/ ... r-unissued
http://www.dropzonehelmets.com/product/ ... m-aid-kits

WPG to nie wiem jak wygladaja
http://www.whatpriceglory.com/shopexd.asp?id=4240&bc=no
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

No właśnie, ma ktoś hełm z WPG?

Te amerykańskie kopie (gość wystawia też na EBayu) wyglądają porządnie. Kłują w oczy tylko nieczernione nity na skórzanych paskach. No i cena.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Z moich wieloletnich (chyba od roku 2000) kontaktów z Jerrym Lee (WPG) wynika, że jest to tak samo wielki fan i kolekcjoner rzeczy brytyjskich, jak i amerykańskich, a może nawet ze wskazaniem na brytyjskie. Dlatego raczej ufałbym, że Jerry przyłożył się do tego hełmu, jak tylko mógł najlepiej, choć oczywiście ideał trudno dziś osiągnąć. Z opisu hełmu wynika, że tak jakby szarpnął się nawet na tłoczniki czerepu. Ciekawe, czy tłoczy ze stali, czy z aluminium? A może to kompozyt? Licho wie... Materię czerepu Jerry przemilcza w opisie repliki hełmu.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Fakt. Jakość bywa różna (podwykonawcy od Meksyku, przez Bangladesz, na Pakistanie kończąc), ale chociaż Jerry nie strzela na oślep, jak duży rekonstrukcyjny supermarket, czyli SoF. To facet z pasją, bez wątpienia, któremu radość sprawiają porządnie wykonane repliki.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Mike pisze:podwykonawcy od Meksyku, przez Bangladesz, na Pakistanie kończąc...
A jaka jest piękna zemsta talibów przy tej okazji! Nie wyobrażacie sobie. Kupiłem od Jerry'ego wełnianą czapeczkę M1941 Jeep Cap, bo mu w Pakistanie robią naprawdę rewelacyjną replikę tego gadgetu. Ale przy tej okazji następuje właśnie zemsta talibanu na Amerykanach. Co z tego, że czapka jest rewelacyjna, jeśli jest zaprasowana jak talibańska czapka pakol? No to jest po prostu kabaret. Człowiek kupuje rewelacyjną replikę tej czapki, a po założeniu na głowę idzie przez pół czapki zaprasowanie tak jakby na dwie części - jak u talibów w pakolach. Co ja się namordowałem nad parą, żeby zlikwidować to koszmarne talibańskie zaprasowanie Jeep Capa, to tylko ja znam tę tajemnicę, tę mordęgę i czas tej mordęgi.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Ha, no to jest właśnie różnica kulturowa :)
Dla nas każde sari, fez czy pakol wyglądają tak samo, a dla nich czapka wełniana to czapka wełniana, a hełm to hełm-czy niemiecki M16, amerykański M1 czy też kask Gwardii Konnej ;)
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ