skalpel i karabin

Moderator: Mike

£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Gratuluje podjęcia się ciekawego tematu (tak naprawdę niezbadanego).
Życzę owocnej pracy, jakbym coś ciekawego miał, to oczywiście służę pomocą.

Na zasadzie xeroboya mógłbym podjąć się tematu wojskowego wymiaru sprawiedliwości.
Chociaż podobno inter arma silent leges. Jeżeli piekarz24 udzieli mi licencia poetica, to chyba podejmę się tego tematu. :)

Z pozdrowieniami,
Adam
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że
Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną
uczciwie pracować i wypełniać swoje obowiązki"
T. Konwicki
Awatar użytkownika
Mags
Posty: 10
Rejestracja: sob 22 cze, 2013 1:28 am
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post autor: Mags »

Jako ze jestem z tych 'technically challenged', i z jakiegos powodu dostaje prywatne wiadomosci, ale te ktore wysylam chyba nie dochodza, wiec tak tylko zajawke otwartym tekstem rzuce:

Olku, jesli moglbys mi na priv wrzucic adres meilowy, byloby super. Mam dla Ciebie wszystko o co prosiles, i cos tam jeszcze extra (mialam czas i zaczelam przegladac teczki :) ) W sumie jest tego ponad 300 zdjec :)

Dzieki
"Try to look unimportant; the enemy may be low on ammo and not want to waste a bullet on you."
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Mając na uwadze, że na Forum znajdzie się paru maniaków lotnictwa, pozwalam sobie nieskromnie zareklamować najnowszy post na moim blogu dotyczący dr. Zygmunta Wodeckiego lekarza 303. DM: http://skalpelikarabin.blogspot.com/201 ... u-303.html Temat doktora chodził mi po głowie od dłuższego czasu. Widać powoli efekty moich poszukiwań, stąd zapraszam serdecznie!

Olo
Awatar użytkownika
SzeregowyTruten
Posty: 1585
Rejestracja: wt 09 lip, 2013 11:29 pm
Lokalizacja: Kościan

Post autor: SzeregowyTruten »

Witam. Pozwalam sobie podesłać fotę, która może się przydać. Na ORP Błyskawica znajduje się "muzeum", gdzie sporo róznych fantów można znaleźć. Jednym z nich jest skrzynka z narzędziamy dentystycznymi łapiducha z Burzy. Jakość nie jest powalająca, ale niech to będzie ciekawostka.
Gentlemen, this is a story that you shall tell your grandchildren, and mightily bored they'll be.
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Cześć!

Ciekawy eksponat.
Interesujące jest jednak to, że na niszczycielach nie było dentysty a jedynie lekarz pokładowy. Zastanawiam się czy umiał obsługiwać to... to... badziewie. Bo jak nie to Jezus, Maria! :)

Olo
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Zwłaszcza przy sztormie :P

Dla porównania: gabinet dentystyczny na krążowniku HMS "Belfast".
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
fw190
Posty: 40
Rejestracja: pt 19 lip, 2013 2:17 pm
Lokalizacja: 12 o'clock high
Kontakt:

Post autor: fw190 »

Może by tak warto zarejestrować domenę skalpelikarabin.pl i podpiąć ją pod bloga? Zawsze ładniej by wyglądało! (w razie czego służę pomocą)

Co do zestawu stomatologicznego to mam wersję nowoczesną w domu i dlatego zawsze jestem grzeczny bo nigdy nie wiadomo czy żona nie wygrzebie zgłębnika w celach zadawania bólu w jamie ustnej.

Tak sobie myślę, że w sumie może ten nasz lekarz na Błyskawicy umiał wyrywać zęby. To aż takie trudne nie jest, a jak był drab z niego to taki trzonowiec wychodził jak marchewka z czarnoziemu. Może nie leczono wtedy zębów tylko w ramach racjonalizacji wojennej dokonywano szybkiego unicestwienia zarzewia bólu?
per ardua ad astra
ODPOWIEDZ