Rewelacje historii alternatywnej

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Ja tak tylko skromnie na marginesie zaznaczę, że reenacting w wersji bitewnej tak naprawdę nie jest żadnym reenactingiem i on niczego nie „rekonstruuje” poza pure nonsensem. W reenactingu bitewnym 100 proc. rekonstruktorów rwie się do ataku na wroga lub trzymany przez niego obiekt, a proszę mi pokazać choć jedno wspomnienie z II wojny, gdzie 100 proc. żołnierzy aż się rwało, żeby opuścić okop lub inną kryjówkę terenową i żeby ruszyć do ataku? Gdzie tak było i kiedy, bo ja nie znam takiego miejsca. Normalnie było tak, że kijem wojska nie można było wygonić do ataku, bo wszyscy się bali, kurczyli w sobie, ociągali z wychyleniem się zza osłony terenu, płakali, błagali żeby ich nie wyganiać do ataku itp., a gdzie tak jest w reenectingu? W reenactingu nikt nikogo ani niczego się nie boi i się nie kuli, nie ukrywa, nie odmawia pójścia do ataku, każdy za to rwie się do walki, a w związku z tym reenacting bitewny niczego nie rekonstruuje i jest jednym wielkim fałszowaniem historii, ludzkich postaw, a wręcz ludzkiego zdrowia psychicznego. Czym więc jest reenacting w wersji bitewnej? Jednym wielkim pure nonsensem? Obok innych absurdów, jak wspomniane powyżej „historical fiction”?
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Sebol
Posty: 168
Rejestracja: pn 11 mar, 2013 3:23 pm
Lokalizacja: Bielsko B.

Post autor: Sebol »

Mnie tylko zastanawia jedna sprawa, czemu ludzie których poznałem osobiście i wydawali mi się mocno stąpającymi w rekonstrukcji dali się wciągnąć w tą szopkę przy bunkrach... Czy nie można było tego odegrać po prostu pod tytułem Wilhelmshaven, od razu główny argument by odpadł, a skupilibyśmy się na smaczkach. A tak wyszło jak wyszło.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Ja - widząc, co się dzieje - jestem przekonany, że jeszcze dożyjemy reenactingu „zdradzonych o świcie”. Po roku 2013 mnie już nic w tym kraju nie jest w stanie zdziwić w kwestiach rekonstrukcyjnych. Będą generatory mgły, będzie trójka polskich „jeńców” w KGB, będą rozgotowane parówki, brzoza i bomba baryczna cokolwiek to oznacza i jakkolwiek to wygląda, ale jakie to ma znaczenie, coś się zmajstruje z kotła do prania.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Sebol
Posty: 168
Rejestracja: pn 11 mar, 2013 3:23 pm
Lokalizacja: Bielsko B.

Post autor: Sebol »

No,no,no, Grzegorz ale z tymi parówkami toś przesadził ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Kochanieńki, zobaczysz, że dożyjemy reenactingu trotylu w kiełbasie oraz działki i śmietnika Mikołaja Bodina.

To tylko kwestia czasu.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić... I padło na ten temat, bo takie wiekopomne artykuły histeryczne bliższe historii alternatywnej, niż naukowej są:

http://historia.wp.pl/title,Kulisy-oper ... aid=112a36
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grohl
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: pt 31 mar, 2006 2:53 pm
Lokalizacja: Szamotu³y/Poznañ
Kontakt:

Post autor: Grohl »

Jam to, nie chwaląc się wyszukał :P
Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1399
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 4:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jurek »

Historia alternatywna jakoś mnie odrzuca. Nie wiem czemu. Może dlatego ,że to takie oderwane od rzeczywistości pierdu pierdu a ja raczej realista jestem. Ten artykuł za to , jak wiele innych podobnych z tej strony to albo gdzieś znalezione wierutne bzdury albo roztrzęsione dywagacje z serii "jak to źle nam było". Im więcej czytam tym więcej się denerwuję.
"Ufaj Szembekowi. Szembek nie zdradzi"
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Churchill był za nuklearnym atakiem USA na ZSRR

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

Milusiński. A my byśmy chodzili i świecili w nocy.
Awatar użytkownika
fw190
Posty: 40
Rejestracja: pt 19 lip, 2013 2:17 pm
Lokalizacja: 12 o'clock high
Kontakt:

Post autor: fw190 »

Donald L. Miller twierdzi i podpiera się Tibbetsem, że bomba atomowa na Niemcy była tak samo prawdopodobna co na Japonię i że miały być dwa zespoły - po jednym na kraj.

Wierchuszka nie wiedziała wtedy o świeceniu:
http://blog.nuclearsecrecy.com/2012/10/ ... -and-when/
Gość ma PhD na Harvardzie http://blog.nuclearsecrecy.com/about-me/ wiec chyba by idioty nie wypuścili ;)
per ardua ad astra
ODPOWIEDZ