Rżnąca Dragonia

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Trooper
Posty: 910
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: Suchy Las

Post autor: Trooper »

Na moje oko to nie on jedyny ma takie długie proporczyki, prawie każdy z widocznych na tym filmie jest większy od tego co my nosimy.

Mi po obejrzeniu całości rzuciła się w oczy różnorodność odzieży "zimowej". Płaszcze, kombinezony, wiatrówki, gość w kurtce z kożuszkiem, a już najlepszy jest koleś na prawo od pana z łysymi podeszwami, ubrany w jerkina a'la góralska kamizelka :)

Czy w 3:09 dżentelmen z mapą ma w kaburze parabelkę?
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

SzeregowyTruteń pisze:Spójrzcie proszę na delikwenta, który pokazuje swoje podeszwy w 3 minucie filmu. Oj, Prezes by go zbeształ przed defiladą :)
Nie miałbym za co. To strzelec konny 10. Pułku, a zgodnie z regulaminem, załogi pojazdów nie nosiły podkutych butów.
Zresztą, zdecydowana większość ujęć na tym fantastycznym filmie pokazuje właśnie 10. PSK, z majorem Gutowskim w skórzanej kurtce lotniczej na czele.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Nikodem
Posty: 99
Rejestracja: pt 23 gru, 2016 3:36 pm
Lokalizacja: Konin/Poznañ

Post autor: Nikodem »

Pod koniec filmu(5:45) zauważyłem inne ułożenie dłoni na stenach, nie są przy spuście lecz na końcu kolby. Możliwe, że dopiero dochodzą w wyznaczone miejsce na defiladę i jeszcze jest luz. Spotkaliście się już ze zdjęciami tak defilujących żołnierzy ?
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3133
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

Tak.
Każdy ma swojego Ur-a.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Brawa za czujność i zainteresowanie, Nikodem!
Faktycznie, takie chwyty zdarzają się - tak, jak i dziwactwa w stylu defilowania z magazynkami w Stenach.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ