Sprzet oznaczenia

Moderator: Mike

maczki 74
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 8:02 pm
Lokalizacja: Sopotnia/Norynberga
Kontakt:

Sprzet oznaczenia

Post autor: maczki 74 »

Jestem nowym i bede prezentowal na forum grupe Maczki 74
Jak widac po nazwie grupy wiadomo kogo i co prezentujemy nie jestesmy pedantyczni i koszerni traktujemy to jako hobby .Z zaslug bojowych to bylismy na D-DAy 1994 -1999-2004- i 2009 Bylismy tez na zimowym zlocie w Ardenach i Beltring .Zdjecia jak beda chetni to posle.Jestesmy tez na wiekszosci imprez krajowych
Jest nas 4 i nastepujace pojazdy Chevrolet Canada C15 Dodge WC 51 Gaz 67 i 4 Landrovery bo od nich sie zaczelo
Nasze pojazdy byly restaurowane i malowane niestety pare lat temu wiemy ze oznaczenia nie sa wzorcowe w tej chwili moge poprawic czy od nowa wymalowac wszystkie znaki znam dokladnie ich wymiary i kolorystyke brakuje mi tylko wielkosc wiewory na samochodach szukam zdjec czy ew wymiarow
Szukam tez zdjec Kanad z oznaczeniami 1 Dywizji Pancernej
Mam jedno niewyrazne kilku Kanad w bazie Wilhemschaven z opisem polskie pojazdy dywizji pancernej
Ze byly to jest pewnik potwierdzili to weterani .Zostaly doslane przed inwazja i pozniej caly czas w trakcie dzialan w europie
Tak jak piszecie na forum Dodge prawdopodobnie nie byl na wyposarzeniu dywizji ale moze jednak??? my to zrobimy
Jasiu Cynka zrobil to juz na D-DAY 1994
Mam rys wiewiory zrobiony do malowania szablonem jak opanuje przesylanie zdjec na forum to posle projekt do waszej oceny
SJ
SJ
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Co do Dodge'a w brwach Dywizji to mogę tylko powiedzieć: "Panie Lebiedź..." *
Kup se pan "Od Acromy do Zwycięzcy" i tam poszukaj. Zdjęć Chevroletów i Fordów kanadyjskich jest sporo wystarczy poszukać

*jak ktoś nie wie kto to pan Lebież to zapraszam na youtube

pzdr Olo
maczki 74
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 cze, 2010 8:02 pm
Lokalizacja: Sopotnia/Norynberga
Kontakt:

Post autor: maczki 74 »

Panie Olo
Ksiazki na razie nie mam ale niebawem dotre do niej
Prosze mnie poinformowac czy sa tam zdjecia Chevroleta C15 i Dodge WC 51 w oznaczeniu ! Dywizji Pancernej
Zdjeciami z okresu wojny gdzie sa Canady i Dodge wc 51 spotkalem sie ale wszystkie niestety sa w barwach 2 korpusu
Powtarzam pytanie chetnie bym zobaczyl zdjecie Chevroleta Canady typ obojetny z Wiewiora i czy ma ktos pojecie czy zrodlo o wymiarach???

[ Dodano: Pon 07 Cze, 2010 7:47 pm ]
Probka oznaczen robiona przez szablon jeszcze niedosknala na razie cwicze
wymiaryWiewiory 12x24

[ Dodano: Nie 18 Lip, 2010 9:32 pm ]
Zadnych komentazy a szkoda bo temat wydaje mi sie ciekawy
Wykonalem wlasnie wedlug angielskich wymiarow ktore sa powyzej tablice rozpoznawcze i do kompletu znak rozpoznawczy 1 Dywizji
Co do wymiarow znaku pierwszej Dywizji przyjalem ze to polowa na szerokosc Tablic rozpoznawczych przynajmniej tak wychodziz zdjec
Znalazlem jedno dobre zdjecie Bedrorda tak ze moglem porownac
Tablice i huzar sa wykonane przy pomocy szablonu sprayem modelarskim
Jezeli kogos interesuje technologia wykonania czy wzory szablonow sluze pomoca
SJ
SJ
ODPOWIEDZ