Mundur szwajcarski

Moderator: Mike

£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Bluza szwajcarska najlepiej nadaje się do rekonstrukcji armii włoskiej.
Do niemieckiej już trochę gorzej. Ogólnie to jestem przeciwnikiem tego typu bluz ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Z drugiej strony szwajcary są o wiele lepsze od przeróbek mundurów NRD, które jak widzę to dostaje zawału serca...

Pozdrawiam
Łoś
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że
Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną
uczciwie pracować i wypełniać swoje obowiązki"
T. Konwicki
Awatar użytkownika
Stirlitz
Posty: 246
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 5:40 pm
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Stirlitz »

A widzieliscie te bluze oficerska WH na allegro za 100zl? TRAGEDIA!! Szwajcar z naszytymi najtańszymi naszywkami.
Polska to wspaniały kraj, tylko ludzie to [...]
J. Piłsudski
£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Ale jakiś frajer w ząbek czesany to kupi a potem będzie miał do nas pretensje na Bzurze, że nie wpuszczamy go na imprezę... ehhhh... szkoda gadać.

Pozdrawiam
Łoś
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że
Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną
uczciwie pracować i wypełniać swoje obowiązki"
T. Konwicki
Micha³ ³o¶

Post autor: Micha³ ³o¶ »

Witam

£osiu - a czy szwajcar sie nadaje np na Policjê, SD czy co inego niemieckiego??

pozdrawiam
Micha³
Awatar użytkownika
wielebny
Posty: 3124
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 7:51 am
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: wielebny »

Witaj Michale w "Odwachu". Łoś niestety nieprędko odpowie, ze względu na ograniczony dostęp do netu, tak że uzbrój się w cierpliwość.

PS. Zapraszam do rejestracji. Miło będzie Cię gościć jako VIP-a z "Cytadeli".
Awatar użytkownika
Micha³ ³
Posty: 43
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 6:55 pm
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Micha³ ³ »

Witam :)
Dzięki za zaproszenie :)
Mam nadzieje że kiedyś się spotkamy nie tylko w sieci :)

A wracając do pytania - Mam szwajcara i chce na coś przerobić - w zasadzie nie zalezy mi na czymś konkretnym - po prostu na powstanie czy coś w tym stylu wypada mieć coś "zdobycznego" :)

Do czego to się naprawde nadaje?? bo ludzie z grup niemiecki raczej twierdzą że na WH to niezbyt odcień...
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

no własnie i yu jest szkopuł bluza od szwajcara to tak nie bałodzo bo i odcien i kroj o materiale nie wspominajac ...... spodnie sie nadaj jak najbardziej a bluza sam nie wiem ......


Schrek
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Micha³ ³
Posty: 43
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 6:55 pm
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Micha³ ³ »

Słyszałem głosy że ten odcień to nie WH, ale np policja czy inne podobne formacje to nawet się nadaje.. Stąd moje pytanie - bo jak dla mnie to może być żadnarmeria, policja, SD itp - mnie to obojetnie na kim to zdobyłem :twisted: (byle by to była jakas uzbrojona formacja, a nie np staż pożarna, tokarz czy inny pracownik gazowni :wink: )
Policja miała podobno bardziej zielony odcień niż WH a wtedy by to mogło pasować (chociaz na starość chyba daltonizmu dostaje bo jak dla mnie to szwajcar jest w zasadzie szary :D )

Michał
Funky_OWall
Posty: 16
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 7:49 am
Lokalizacja: Rodem z Kêpna
Kontakt:

Post autor: Funky_OWall »

A czy nie nadawał by się ta bluza na przeróbkę na kurtkę pierwszowojenną np: M15. Kieszenie są wpuszczane, problem może być z zapięciem pod szyję, ale z dwóch sztuk, dało by radę. Tu mam ciekawy link:
http://www.kaisersbunker.com/
Funky-CYTADELA
£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Badałem już tę sprawę. Szwajcar jest zasadniczo dobry ale jako mundur wojsk bawarskich. Odcień ma wtedy identyczny i nadaje się idealnie do przeróbki. Nie wiem tylko, czy kogokolwiek z nas interesuje odtwarzanie bawarczyków. W końcu wiadomo, kto tam służył.

Pozdrawiam
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że
Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną
uczciwie pracować i wypełniać swoje obowiązki"
T. Konwicki
Awatar użytkownika
Micha³ ³
Posty: 43
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 6:55 pm
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Micha³ ³ »

witam

jak juz wspomniałem mi obojętnie na co przerobie - bo nie chce odtwarzać "bazowej" formacji - chce jej uzywać na powstaniu jako "Nasz" oraz czasem może jako "lesny człowiek" :)

Masz może jakieś linki czy cos do takich mundurów?? (i co to za wojsko bo na Niemcach to się aż tak nie znam... sorry za moją niewiedze ;-) )
£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Oj, nieprawda, że odpowie nieprędko. Już wkrótce wszystko na to wskazuje, że w robocie będe miał dostęp do internetu, więc jest duuuuża szansa, że wrócę na net już na stałe.

Wracając do tematu "Szwajcara". Otóż tenże "Szwajcar" stał się wg mnie synonimem tandety w rekonstrukcji WH. Ludzie kupują te bluzy naszywają gapy, patki, opaski, żelazne krzyże i naramienniki i przyjeżdżają na Bzure niczym gieroje spod Stalingrada.

Smutna prawda jest taka, że Szwajcar ma tyle wspólnego z mundurem WH M36 co świnka morska ze świnią. Kolor jest zupełnie inny, krój też zdecydowanie się różni. Zdecydowanie lepiej pod tym względem wypada bluza wojsk Szwecji ale to tylko do przeróbki na modele M40, M42, M43 i M44. Jeżeli ktoś chce kupić dobrą kopię munduru WH, skazany jest w tej chwili na Hero lub Sturma.

Szwajcar natomiast jak znalazł nadaje się do przeróbki na mundur policyjny ale późniejszego wzoru. Wcześniejszy mundur policyjny miał brązowe mankiety i brązowy kołnierz. Jednak jeżeli ktoś chce odtwarzać formacje policyjne to polecam mu wizytę u psychiatry.

Kończąc temat - mundury NVA (enerdowskie) nadają się tylko do odtwarzania formacji SD. Ale jeżeli ktoś chce się bawić w SD, to ja tym razem polecam wizytę u prokuratora.

Na widok bluz NVA przerobionych na WH dostaje mdłości/wściekłości, podobnie jak na kamuflaże niemieckie robione z mundurów współczesnej Bundeswehry lub z mundurów w kamuflażu austriackim.

Jedyny materiał nadający się na dokładną kopię munduru WH to materiał w kamuflażu włoskim M29. Ale to dopiero wtedy gdy chce się odtwarzać okres 1944-45.

Polecam artykuły Monga z Odkrywcy - to same przeróbki krawieckie.
Wieczorem będe miał gotowy krótki artykuł o tym co i gdzie naszywano.

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=67009#67107
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=65494#67454
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=79673#79724

Pozdrawiam
Łoś
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że
Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną
uczciwie pracować i wypełniać swoje obowiązki"
T. Konwicki
ODPOWIEDZ