Zmarł ppor. Walter Raiwa

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Zmarł ppor. Walter Raiwa

Post autor: piekarz24 »

Dzisiaj dostaliśmy wiadomość o tym, iż zmarł ppor. Walter Raiwa wieloletni członek Beskidzkiego Stowarzyszenia Maczkowców, żołnierz 8. batalionu strzelców "Krwawych Koszul". Jest to niepowetowana strata. Zapamiętam Go jako bardzo wesołego, serdecznego człowieka, który z niezwykłym entuzjazmem podchodził do nas rekonstruktorów 8. batalionu, zawsze witającego mnie okrzykiem "krwawe koszule idą do mnie!", a także jako niezłego "jajcarza" pozytywnie patrzącego na życie. Będę pamiętał jego zaciąganie po ślunsko gwaro... wielki żal i smutek mam w sercu...

Walter Raiwa przymusowo wcielony został do Wehrmachtu. Walczył na froncie wschodnim a po wycofaniu jego jednostki z Rosji trafil do Włoch, gdzie zbiegł i dostał się do amerykańskiej niewoli. Wstąpił ochotniczo do PSZ. Służył w 4. kompanii strzeleckiej 8. batalionu strzelców. Przeszedł cały szlak bojowy z Dywizją. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Cześć Jego Pamięci!

My również mieliśmy okazję Pana Waltera nieraz spotkać w Bielsku czy Wysokiej. Przesympatyczny, skromny człowiek, którego szczerość i ślunska gwara w opowiadaniach powodowały, że zawsze chętnie z nim rozmawiałem.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ