10 Pułk Dragonów rtm W. Kownas

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Jastrzebski
Posty: 4
Rejestracja: ndz 08 lis, 2009 10:19 am
Lokalizacja: Kraków

10 Pułk Dragonów rtm W. Kownas

Post autor: Jastrzebski »

PWitam wszystkich,

Posiadam sporo zdjęć i innych pamiątek po rtm W. Kownasie - zastępcy dowódcy, a przez krótką chwilę p.o. dowódcy 10 P. Dragonów.

Jeżeli coś z tego przydało by się do jakiejś 'rekonstrukcji' to mogę udostępnić.

Ze zwojej strony proszę o pomoc w 1. nawiązaniu kontaktu z p. Eugeniuszem Nowakiem autorem książki o 10 P. Dragonów - chciałbym skorygować drobne błędy dotyczące rtm Kownasa, które się wkradły do jego książki, a także ew. udostępnić mu materiały ikonograficzne i dokumenty ktore posiadam.

Zastanawiam się też czy na formum nie znalazl by sie ktos pomocny w identyfikacji częsci nieopisanych zdjeć (miejsc, osób) ?

Pozdrawiam,

Marek Jastrzębski
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Oczywiście, chętnie pomożemy w badaniach i identyfikacji przedmiotów.
Namiary na pana Nowaka oczywiście, udostępnimy-grzeczność nakazuje mi, bym o to go zapytał, toteż jak tylko uzyskam odpowiedź (z pewnością pozytywną!), to prześlę.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Jastrzebski
Posty: 4
Rejestracja: ndz 08 lis, 2009 10:19 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jastrzebski »

Mike pisze:Oczywiście, chętnie pomożemy w badaniach i identyfikacji przedmiotów.
Namiary na pana Nowaka oczywiście, udostępnimy-grzeczność nakazuje mi, bym o to go zapytał, toteż jak tylko uzyskam odpowiedź (z pewnością pozytywną!), to prześlę.
Dziękuje. Czekam

Swoją drogą wydaje mi się, że wstępem do 'odtwarzania' powinno być, między innymi, zebranie maksymalnie dużo materiałów ikonograficznych - głównie zdjęć - żołnierzy z 10 PD. Obecnie są one rozproszone i w dużej części, jako z czasem bezimienne fotki, skazane na zagładę. W tym celu powinna być stworzona galeria internetowa gdzie osobnicy tacy jak ja (a myślę że jest takich sporo) mogli by zamieścić swoje zbiory z albumów rodzinnych z możliwością dopisywania komentarzy przez zainteresowane grono - np. identyfikujące osoby, miejsca, sprzęt, itp. Warto to zrobić póki żyją jeszcze ostatni Dragoni i mogą coś pomóc: tak w opisie zdjęć jaki w poszukiwaniu/lokalizacji rodzin mogących posiadać takie zdjęcia. Takie coś to byłby cenny i trwały wkład 'Odwachu' do wiedzy o 10 Pułku Dragonów.

Pozdrawiam

Marek Jastrzębski
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Namiary na pana Eugeniusza przesłałem na skrzynkę-mam nadzieję, że dotarły?

Pomysły są zaprawdę przednie! I absolutnie, gromadzenie, zachowywanie pamiątek jest częścią działalności naszego stowarzyszenia-i mam nadzieję, że coraz lepiej nam to wychodzi. Aktualnie pracujemy choćby przy tworzeniu Sali Tradycji w 10. batalionie zmechanizowanym Dragonów w Świętoszowie. Staramy się "wykopywać" różne, owe rozproszone niestety źródła-czasami jakiekolwiek ślady można spotkać w zupełnie niespodziewanych miejscach.

Na szczęście jest takie doskonałe narzędzie komunikacyjne, jak internet, dzięki któremu udało nam się nawiązać łączność!
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Jastrzebski
Posty: 4
Rejestracja: ndz 08 lis, 2009 10:19 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jastrzebski »

Mike pisze:Namiary na pana Eugeniusza przesłałem na skrzynkę-mam nadzieję, że dotarły?
niestety nie dotarly. bardzo prosze jeszcze raz na adres: mcjastrz2@wp.pl

Pozdrawiam

Marek Jastrzębski
ODPOWIEDZ