Plecak typu "norweskiego"

Moderator: Mike

Robspad
Posty: 73
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007 12:08 am
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Robspad »

Cudem udało mi się kupić materiał na plecak pierwszego wzoru. Splot niemal identyczny. Na 2 cm jest 17 a nie 18 wątków, ale i tak jest to chyba jedyne co było możliwe do kupienia. Materiał przez to jest nieco bardziej miękki (mniej zbity). Trzeba będzie go czymś zaimpregnować, aby był bardziej sztywny. Kolor jest naturalny, więc potrzebne będzie także farbowanie. Generalnie jestem zadowolony. Szkoda, że materiał to jakaś końcówka produkcji i więcej niż jeden plecak z tego chyba nie wyjdzie. No może dwa, przy bardzo umiejętnym krojeniu – nawet jeszcze nie przymierzałem się do wykrojów.

Macie jakieś pomysły na impregnacje? Czym lekko usztywnić materiał? Myślę, że sama kąpiel w krochmalu też by poskutkowała, ale wolałbym coś bardziej trwałego. Chyba wcześniej trzeba będzie dokonać farbowania? Ktoś ma jakieś pojęcie i doświadczenie w tym temacie???
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Jeśli chcesz to wyślij mi materiał i próbkę koloru, dam do fachowego farbiarza będzie dobrze i trwale a przy okazji pomyślimy o usztywnieniu. Dla nas będzie to korzystne także bo zobaczymy jaki materiał znaleźć i moez uda sie coś podobnego znaleźć.
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Mikołaju,
Czy męczyć Schipperfarik o plecaki.
Czy chodzi o to:

Austrian Rucksack
http://www.schipperfabrik.com/ah_gear.html
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Tak to te.

Nabyłem właśnie polskiego norwega w stanie db, lecz bez szelek aczkolwiek materiał i kolor dają dużo do myślenia no i jest z czego wykrawać.

Horhe szykuj sie!

Potrzebuję szelki od czeskiego norwega.
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Horhe
Posty: 26
Rejestracja: pt 22 maja, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: Horhe »

Czy jest szansa na odrys szelki do norwega, bo do pełni szczęścia brakuje nam tylko tego do opracowania wykrojów?
Robspad
Posty: 73
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007 12:08 am
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Robspad »

Jest szansa.
Właśnie kupiłem sobie drugi plecak tylko w gorszym stanie. Będę chciał przeprowadzić jego rekonstrukcję, to znaczy uzupełnić brakujące elementy. Nie ma dolnych kieszonek, brakuje mu paru klamerek, skórzane elementy do wymiany i brak szelek. Wymaga prania.
Będę na najbliższym Moto-Weteran-Bazarze w Łodzi. Jeżeli ktoś się od Was wybiera, to udostępnię plecak, abyście sobie dokładnie go zwymiarowali i obejrzeli, jak są wykonane szycia i podszycia.

Aktualnie plecak wygląda tak:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6086114193
ODPOWIEDZ