Bibliografia - nowości

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Na Marcinie, w taniej książce, w bramie vis-a-vis Uniwerku jest biografia gen. Maczka za jedyne 16,0 zł.
Warto.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Kolejny klasyk z Crowooda... Pozycja obowiązkowa!

http://www.crowood.com/details.asp?isbn ... World-Wars
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Trooper
Posty: 911
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: Suchy Las

Post autor: Trooper »

Chłopaki, w księgarni TAK CZYTAM (św. Marcin blisko skrzyżowania z Piekarami) można kupić monografię HALF TRUCK vol. 1 i 2 (Aj-Press) po 35 zł sztuka. Widziałem dwa komplety.
Vol. 1
Vol. 2

Jest tam też dostępna książka, POJAZDY POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH NA ZACHODZIE 1939-1947 poniżej 50 zł.
Pojazdy PSZ

Poza tym, trochę innych pozycji Aj-Press'u, sporo książek dla miłośników latadeł ;)
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Tak jest! Są takie perełki, plus np. "Motocykle II wojny światowej", trochę kampanii powietrznych AJ-Press. Pomyśleć, że nie tak dawno za ową monografię Halftracka płaciłem ciężkie bejmy ;)
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
SzeregowyTruten
Posty: 1585
Rejestracja: wt 09 lip, 2013 11:29 pm
Lokalizacja: Kościan

Post autor: SzeregowyTruten »

Panowie. Odziedziłem dziś księgarnię TAK CZYTAM (św. Marcin blisko skrzyżowania z Piekarami). Mają niesamowite promocje. Polecam zwłaszcza z AJ-Press'u "Prekursorzy. Pierwsze czołgi brytyjskie". Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Gentlemen, this is a story that you shall tell your grandchildren, and mightily bored they'll be.
Awatar użytkownika
SzeregowyTruten
Posty: 1585
Rejestracja: wt 09 lip, 2013 11:29 pm
Lokalizacja: Kościan

Post autor: SzeregowyTruten »

Koledzy. Korzystając z „wiosennej” pogody w styczniu wybrałem się do księgarni „Tak! Czytam”.
Na regale poświęconym II wojnie światowej znalazłem książkę, która być może jest już znana. Pozycja autorstwa Jacka Kutznera i Olka Rutkiewicza pt: „Polacy z Wehrachtu… w polskiej 1.Dywizji Pancernej”. Autorzy przedstawili w niej wspomnienia Polaków, którzy z armii niemieckiej dostali się do oddziałów gen. Maczka. Książka o tyle cenna, że znaleźć w niej można relacje porucznika Karola Wierzgonia z 10. Pułku Dragonów.
Gentlemen, this is a story that you shall tell your grandchildren, and mightily bored they'll be.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Taka oto mądrość ukazała się na rynku wydawniczym:

http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL ... -1945.html

W opisie czytamy między innymi:

W jakich okolicznościach powstała, czy miała realne szanse na zwycięstwo z połączonymi flotami Aliantów, dlaczego była uważana za najnowocześniejszą marynarkę wojenną ówczesnego świata, na czym polegała jej szczególna innowacyjność ? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – sięgnij po Kriegsmarine 1935-1945.

Ubawiłem się setnie! Jak widać, Gwiazdka tradycyjnie sprzyja wypuszczaniu wszelakich ksiąg wiedzy o wspaniałej machinie wojennej III Rzeszy :D
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1399
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 4:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jurek »

Znowu to samo ... :(
"Ufaj Szembekowi. Szembek nie zdradzi"
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

W samym opisie jest oksymoron. "Dlaczego nie miała lotniskowców?" ale jednocześnie "uważana za najnowocześniejszą"... Myślałem, że by pochichotać wystarczy włączyć Dziennik TVP, a tu okazuje się, że nie, że są lepsze sposoby :D
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Olsen
Posty: 245
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015 9:57 am
Lokalizacja: Zduñska Wola

Post autor: Olsen »

Serio..? "Najbardziej innowacyjną, najnowocześniejszą, najsmaczniejszą, najpotężniejszą, najseksowniejszą... A wo gołe to uuuoooooo i puuuf! I ni ma Aliantów" Co do jasnej Anielki jeszcze wymyślą na temat pędraków Doenitza?
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 1479
Rejestracja: ndz 22 paź, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Konin

Post autor: Janek »

Generalnie to gdyby nie skończyło im się paliwo to.... A sorry to nie o KM ;) Alianci oszukiwali bo używali radarów.
Why don't you knock it off with them negative waves?
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Obiektywnie trzeba stwierdzić, że i tak procent nasycenia "niemczyzną", trochę zmalał.
Przynajmniej jeżeli chodzi o książki.
W periodykach nadal opera mydlana p.t. co robił enty batalion SS w dniu xx.xx.1945.
ODPOWIEDZ