Poor bloody infantry

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

piekarz24 pisze:No, tylko w Armii Brytyjskiej szarych beretów nie było. Skoro taki nieco ekstrawagancki pomysł na szare berety się zrodził, to nie pozostawało nic innego jak tylko podjąć się produkcji.
Wiadomo, że nie używali. Ja zasygnalizowałem tylko fakt, że specjalnie beret zrobiono i tyle.
piekarz24 pisze:Nie wiem co ty chcesz od tej faktury. Na podstawie zdjęć można stwierdzić, że jest ona taka sama jak w wypadku maroon beret, którego zdjęcie wkleiłem we wcześniejszym wpisie. Natomiast tłoczone berety khaki były powszechnie dostępne.
No widzisz mając porównanie kilku (nawet i współczesnych) uważam, że te dwa konkretne są inaczej wykonane, a było kilka modeli i sposobów tkania co w szczególności widać po wyczesaniu beretów. Po za tym berety khaki w tym i dla rekonesansu trafiały się też właśnie wykonywane z materiału sukiennego szyte bodajże z 3 czy 4 kawałków na modłę GS-ów jak berety dla 1 SBS w szczególności w okresie późniejszym (przeważnie prywatnie wykonywane) o czym pisze chyba nawet Ingram i dla tego po prostu się zastanawiam.
I gwoli jasności nie mam zamiaru nic tutaj udowadniać, po prostu nurtuje mnie ta sprawa tym bardziej, że beret dla korpusu rozpoznania i batalionów motorowych czytaj khaki wszedł do użycia pod sam koniec 1942 roku (chyba październik lub listopad), a że temat 1 Pancernej nie jest moim tematem, dopiero powoli w niego się wgłębia to się dopytuję co i jak.

p.s.
a posiadasz w zbiorach jakieś zdjęcia beretów po Podhalanach?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Dobry filmik z Gwardią Walijską w roli głównej. Śpiewają jeden z moich ulubionych szlagierów z epoki, "Roll out the Barrel".
Zwracam uwagę na spodnie P37 u wszystkich, a kurtki? Miks P37 i P22!

https://www.youtube.com/watch?v=yFlOEHd ... e=youtu.be
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ