Mundur drelichowy polski

Moderator: Mike

Funky_OWall
Posty: 16
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 7:49 am
Lokalizacja: Rodem z Kêpna
Kontakt:

Mundur drelichowy polski

Post autor: Funky_OWall »

Witam! czy spotkaliście sie namacalnie z mundurem drelichowym z Hero. Z tego co widziałm ma on dosyć dobry matreriał, ale nie wiem jak z wykonaniem. Powoli dojrzewam do dreliszku, czy orientowaliście się w tym temacie, jak to wygląda, jaka cena itp.
Funky-CYTADELA
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

hhaha a kto nie dojzewa... niestety drelich z hero przypomina tylko z kroju nasz drelich. nawet ludzie z hero mowia ze sie nie nadaj a jak oni nawet mowia ze sie nie nadaje to juz wogole sie nie nadaje ;-)
zblizona faktruta ale to nadal nie jest to no i kolor jest fatalny bo to ani nowy ani sprany

co do drelichów z hero trzyma reke na pulsie poniewarz drelich rozwiazuje bardzo duzo spraw np upały latem ;-)

jesli cos bede wiedział dam znać...

pozdrawiam
Schrek
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
september1939
Posty: 68
Rejestracja: wt 01 lut, 2005 11:21 am
Lokalizacja: Odolanów

Drelich wz36 OPINIE

Post autor: september1939 »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86844605

Widze ze hero rozpoczęło produkcjie w/w kurty. Czy ktos z was to widział? Macie jakies zdanie na ten temat? Mi to odcieniem przypomina kurty stosowane przez LWP z konca wojny. Mi sie widzi cos takiego http://www.bands-militaria.com/index.ph ... em_id=1849


no ale w ostatecznosci kurta ta na reko moze byc! Czy ODWACH postanowił juz cos w sprawie wyboru kurty na rekonstrukjcie?
pozdro Marek
Dariusz Roszak
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 lut, 2005 1:07 pm
Lokalizacja: Wronki

Post autor: Dariusz Roszak »

Myślę, że całkowita racja. Szczególnie ciekawe są pagony sukienne. Nie słyszałem o czyms takim przed 1939 rokiem.
Drelich sam szyłem kilka lat tenu w HERO ale z mojego materiału. Nie jest idealny ale myslę, że wyszło im to lepiej niż tym razem.
Oryginał był wystawiony na wystawie w Szamotułach "Szamotulski Batalion Obrony Narodowej" której byłem jednym z organizatorów.
Największym problemem to dobry materiał. Jesli ktoś ma jakieś dojścia to z uszyciem problem jest do pokonania.

D.R.
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Sa to stare sorty hero szyte jako kurtki drelichowe LWP- (krój wziety z naszej lnianej wz.36/7 ) nie nadaje sie z racji materiału zbyt zielony i nie ta faktura (widziałem, macałem)


Marku dla sekcji wrześniowej jest postanowine , że mundurujemy sie w mundury wz.36 sukienne.
I to nie jest nowe ustalenie.

Schrek
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
september1939
Posty: 68
Rejestracja: wt 01 lut, 2005 11:21 am
Lokalizacja: Odolanów

Post autor: september1939 »

Czyli nadal bedziemy sie grzac.....
no a gdyby załatwic cos takiego jak ma druzyna Bolkowa.Cena z nieoficjlanych danych wynosi okolo 250 zł.
pozdro
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Załatw meteriał nie bedzie probelmu.


Ja cały czas szukam tylko Bolek był o krok szybciej....

ale jeszcze drelichy bedziemy mieli !!!!

Schrek
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Micha³ ³
Posty: 43
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 6:55 pm
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Micha³ ³ »

Tylko że Bolkowe są z bawełny a nie lnu. Najwiekszy problem to własnie len. na stronie Cytadeli są fotki Artura w drelichu lnianym. Niestety kupili troche materiału i juz go nie ma (2-3 osoby się załapały).
Drelich to fajna sprawa szczególnie latem, starajcie się mimo decyzji o sukiennych 36tkach załatwić sobie też letnie. Jedno drugiemu nie przeszkadza (chyba że finansowo). Tylko niech ktoś najpierw lniany materiał znajdzie... Za to wczesniejsze drelichy wz 24 były bawełniane i powoli sie zastanawiamy nad nimi.
Awatar użytkownika
september1939
Posty: 68
Rejestracja: wt 01 lut, 2005 11:21 am
Lokalizacja: Odolanów

Post autor: september1939 »

no tak ale wz24 w 1939 były praktycznie na "wyginieciu" :/
pozdro
Awatar użytkownika
Micha³ ³
Posty: 43
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 6:55 pm
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Micha³ ³ »

niby tak, ale tu nie o to chodzi. Do latania latem naprawde dobrze mieć drelich. Dodatkowo warto oszczędzać sukienne. A z 24 to tylko dlatego że nie ma lnu...
ODPOWIEDZ