Podkówki na obcasy trzewików.

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3136
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Podkówki na obcasy trzewików.

Post autor: Krzys »

Panie, Panowie.

Do zakończenia "tuningowania" trzewików zostało mi jeszcze ich podkucie ale brakuje mi podkówek na obcas - te które kupiłem na Allegro są za wąskie i za krótkie.

Dlatego będę wypalał sobie takowe w firmie na laserze z blachy 4mm. Moje trzewiki (nie kompani reprezentacyjnej tylko wczesny LWP - bez owijaczy ze skórzana podeszwą). Mają obcas o wymiarach plus/ minus 80x80 (inny wymiar to żaden problem).

Czy ktoś jeszcze byłby zainteresowany takimi podkuwkami?
Koszt trudno mi oszacować ale raczej groszowe sprawy.
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Łodbierz maila!
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3136
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

O matko!

Ja myślałem, że to zwykła blaszka będzie a tu taki "kozacki" element. Spróbuję.
Każdy ma swojego Ur-a.
Awatar użytkownika
kiler
Posty: 31
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 2:23 pm
Lokalizacja: LBT/Kraków

Re: Podkówki na obcasy trzewików.

Post autor: kiler »

Krzys pisze:Do zakończenia "tuningowania" trzewików zostało mi jeszcze ich podkucie ale brakuje mi podkówek na obcas - te które kupiłem na Allegro są za wąskie i za krótkie.
Gdyż podkówki te mają rozmiary podobnie jak buty. Też się zdziwiłem jak ojciec mi z Protektora przyniósł kilkanaście twierdząc, że nie powiedziałem do jakiego buta potrzebuję i wziął z każdego po jednym.
Awatar użytkownika
lucjusz8
Posty: 25
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Sanok

Post autor: lucjusz8 »

Jesli udałoby się zrobić kopie podkówek zgodne wymiarami i kształtem z oryginałem to myślę, że znalazło by się na to wielu chętnych. Czy będzie możliwość wykonania takowych?

Jeśli tak to chętnie je kupię. Jesli oczywiście może się do zamówienie dołączyć członek/członkowie z innej grupy?

[ Dodano: Nie 30 Mar, 2008 11:01 pm ]
kiler pisze:Gdyż podkówki te mają rozmiary podobnie jak buty. Też się zdziwiłem jak ojciec mi z Protektora przyniósł kilkanaście twierdząc, że nie powiedziałem do jakiego buta potrzebuję i wziął z każdego po jednym.
Czy byłaby szansa na załatwienie za odpowiednią opłatą kilkunastu kompletów podkówek z Protektora? Jeśli tak - to czy wystarczy podać nr. buta?
Krzys pisze:O matko!

Ja myślałem, że to zwykła blaszka będzie a tu taki "kozacki" element. Spróbuję.
Ewentualnie, czy produkcja podkówek ruszyła coś do przodu? Czy uda się Tobie je skopiować?
Hucuły, Hucuły co za wojsko głupie,
Noszą to na głowie, co kogut na dupie.
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3136
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

Witam!

Prace nad podkówką są w toku. Niestety coś co się opłaca przy produkcji w milionach sztuk nie za bardzo się opłaca przy manufakturze. Oglądając rysunki i oryginał doszedłem do wniosku, że w podkówki były:
odkuwane
odlewane
gięte (kształtownik gięty na gorąco).
Która wersja jest prawdziwa nie wiem ale żeby zrobić kilka sztuk, trzeba wykorzystać możliwości warsztatu.

Po przeglądnięciu specyfikacji i pomierzeniu trzewików wyszło mi, że oryginały były wpisane w kwadrat, a obcasy są wpisane w prostokąt.

Wariacja na temat podkówek powstałą z dwóch kawałków blachy (1,5mm i 6 mm) zespawanych ze sobą. Obecnie jestem na etapie szlifowania wewnętrznych spawów. Jak się będą zachowywały w polu - trudno mi powiedzieć ale jeśli nie rozpadną się po pierwszych testach to mam nadzieje że długo posłużą.

Co do możliwości produkcji "seryjnej" to takowa istnieje ale nie chciałbym wam wciskać niesprawdzonego kota w worku.
Awatar użytkownika
lucjusz8
Posty: 25
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Sanok

Post autor: lucjusz8 »

Fajne. Po wykończeniu będą chyba jak te z Protektora.
Jaka przewidywana cena za parę?
Hucuły, Hucuły co za wojsko głupie,
Noszą to na głowie, co kogut na dupie.
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3136
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

Lucjusz trochę mi zajęło rozeznanie sprawy. Koszt pary powinien zamknąć w kwocie około 20zł.
Przemyślałem sprawę tych spoin pachwinowych wewnątrz podkówki, wywalę je i zastąpię otworowymi - będą łatwiejsze do obróbki a wytrzymałość będzie podobna.

Teraz konkrety.
Jak pisałem obcasy trzewików z początku (L)WP jak i KRP mają inne wymiary niż wz.31. Moje podkówki są dopasowane do rozmiaru 29 z początku (L)WP.
Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o podanie szerokości obcasa i jego maksymalnej długości.
Każdy ma swojego Ur-a.
Awatar użytkownika
lucjusz8
Posty: 25
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Sanok

Post autor: lucjusz8 »

Ja będę zaiteresowany pewnie kopiami pokówek (wymiarowo) przedwojennych (do kopii trzewików). Jak sądzę nie tylko ja. Spróbuję rozeznać ile osób w Cytadeli się na takie coś zdecyduje.

Jak sądzę część zamówiła by też kopie podkówek do butów KRWP. One też nie są wieczne i za bardzo nie ma czym ich zastapić.

Pozdr,
Łukasz.
Hucuły, Hucuły co za wojsko głupie,
Noszą to na głowie, co kogut na dupie.
ODPOWIEDZ