Odznaka Pułkowa

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Janek
Posty: 1479
Rejestracja: ndz 22 paź, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Konin

Odznaka Pułkowa

Post autor: Janek »

Mam pytanie czy odznakę pułkową, tę którą otrzymywano po dwóch latach służby można było nosić zarówno polowo jak i garnizonowo. Czy widoczna jest na zdjęciach często?
Why don't you knock it off with them negative waves?
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12020
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Raczej tylko garnizonowo. Noszona była często.

Uprzedzając dalsze pytania w tej kwestii, odpowiem, że na razie noszenia odznak pułkowych nie przewidujemy. Barwy pułku oraz sznury naramienne to i tak bardzo duży honor oraz obowiązek do dalszego godnego reprezentowania dragonów.
Rzecz jasna, nie wykluczam odznak pułkowych w przyszłości. Po akceptacji i namaszczeniu ze strony Koła Pułkowego 10 Pułku Dragonów w Londynie.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

A na marginesie dodam, ze zrobilem male kroczki w celu wznowienia produkcji kopii odznak pulkowych. Wersja niemiecko/brytyjska (specjalny mix, by nie sprzedawac jako orginaly).
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
Awatar użytkownika
KaktuS
Posty: 749
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: KaktuS »

Powtórzę to, co napisałem przy okazji Defilady Niepodległości 2007. Na odznaczenia, szczególnie te bojowe, jednak trzeba było sobie jednak zasłużyć, dlatego jestem zdecydowanie przeciwny zawieszaniu na bluzie battle dressu jakichkolwiek medali, a nawet baretek. Nawet gdyby odtwarzać konkretną osobę, taką z imienia i nazwiska, nawet za zgodą tego weterana... Barwy Pułku to wystarczający znak i etos. Naprawdę. Mi to w zupełności wystarcza.
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
ODPOWIEDZ