Spodnie do rekonstrukcji i parę pytań.

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
musiex
Posty: 71
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 9:29 pm
Lokalizacja: Polska

Spodnie do rekonstrukcji i parę pytań.

Post autor: musiex »

Witajcie!
Stoję przed kupnem spodni do mojego greckiego BD. Ale jak zwykle pojawia się pewien problem, dylemat. Z mojego punktu widzenia najlepszym wyborem były by kopie spodni P37, ponieważ oryginały nie wchodzą w rachubę, a dlatego, że są najbardziej narażone na wszelkiego typu rozdarcia, rozprucia. Drugą możliwością wydaja mi się spodnie P49, ale razi brak kieszeni. Pomóżcie wybrać odpowiednie spodnie.

A teraz pozostałe pytania:
  1. Jakich skarpet używacie do rekonstrukcji. Czy nadają się współczesne WP?
  2. Jak jest z bielizną? W Polsce można dostać repliki?
  3. Czy noszono coś pod koszulą, chodzi mi czy jakiś T-Shirt?, jeżeli tak to jakiego koloru.
Pozdrawiam musiex.
Ostatnio zmieniony śr 14 lis, 2007 6:00 pm przez musiex, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaa drutów i zaa krat,
Karpacka to Dywizja,
D. S. K. jej znak,
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Zależy, jakiego jesteś wzrostu. Na Ebayu wbrew pozorom oryginały czasami się trafiają w dobrych stanach i cenach. Problemem są jedynie rozmiary.
Do bluzy greckiej trudno będzie dobrać poprawne spodnie. Można spróbować kupić kopie spodni, a bluzę przefarbować, jak to zrobił mój kolega z Australii. Wyszło znakomicie. Nie znam niestety sposobu i techniki tej czynności.
musiex pisze:1)Jakich skarpet używacie do rekonstrukcji. Czy nadają się współczesne WP?
Każde szare wełniane skarpety będą odpowiednie.
musiex pisze:2)Jak jest z bielizną? W Polsce można dostać repliki?


Tylko oryginały. Trzeba szukać na giełdach i w internecie. Kopii z tego, co wiem nikt nie wytwarza.
musiex pisze:3)Czy noszono coś pod koszulą, chodzi mi czy jakiś T-Shirt?, jeżeli tak to jakiego koloru.
Podkoszulek (biały) względnie string vestka.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
musiex
Posty: 71
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 9:29 pm
Lokalizacja: Polska

Post autor: musiex »

Witam!

Pytałem się na Opluwcy co do farbowania mundurów:

http://www.odkrywca-online.com/farbowan ... tml#598707

Czy w "Odwachu" tolerujecie greckie Battledressy?
Zaa drutów i zaa krat,
Karpacka to Dywizja,
D. S. K. jej znak,
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Początkowo używaliśmy battle dressów kanadyjskich, w tej chwili przemundurowaliśmy się na oryginały i kopie battle dressów P37 oraz P40.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Spodnie p49 to nie taki głupi pomysł: Mozna je kupić już za 5 $ (takie widziałem na Ebayu) .

Z kieszniami robi się tak: KIESZEŃ Z BOKU PRZESZYWA SIĘ NA ŚRODEK NOGAWKI (Z PRZODU) A Z JEJ WNĘTRZA TZN. Z NOGAWKI (A NIE KIESZENI) WYCINAMY KWADRAT Z KTÓREGO KRAWCOWA NAM ROBI KIESZONKE NA OPATRUNEK. DZIURĘ KTÓRA JEST WE WNĘTRZU ZASZYWAMY MATERIAŁEM Z INNEGO BD NP GRECKIEGO - TEGO I TAK NIE BEDZIE WIDAC. TEN ZABIEG JEST KONIECZNY - PROBOWALISMY ROBIC KIESZENIE NA OPATRUNKI Z INNYCH SPODNI ALE ZAWSZE ODCIEN SIE MINIMALNIE ROZNIL A TO WIDAC NP NA SLONCU. POZOSTAJE JESZCZE ZASZYCIE JEDNEJ KIESZENI Z TYLU - DOBRA KRAWCOWA SOBIE Z TYM PORADZI.

Pozdrawiam Olo
Awatar użytkownika
KaktuS
Posty: 749
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: KaktuS »

piekarz24 pisze:Spodnie p49 to nie taki głupi pomysł: Mozna je kupić już za 5 $ (takie widziałem na Ebayu) .

Z kieszniami robi się tak: KIESZEŃ Z BOKU PRZESZYWA SIĘ NA ŚRODEK NOGAWKI (Z PRZODU) A Z JEJ WNĘTRZA TZN. Z NOGAWKI (A NIE KIESZENI) WYCINAMY KWADRAT Z KTÓREGO KRAWCOWA NAM ROBI KIESZONKE NA OPATRUNEK. DZIURĘ KTÓRA JEST WE WNĘTRZU ZASZYWAMY MATERIAŁEM Z INNEGO BD NP GRECKIEGO - TEGO I TAK NIE BEDZIE WIDAC. TEN ZABIEG JEST KONIECZNY - PROBOWALISMY ROBIC KIESZENIE NA OPATRUNKI Z INNYCH SPODNI ALE ZAWSZE ODCIEN SIE MINIMALNIE ROZNIL A TO WIDAC NP NA SLONCU. POZOSTAJE JESZCZE ZASZYCIE JEDNEJ KIESZENI Z TYLU - DOBRA KRAWCOWA SOBIE Z TYM PORADZI.

Pozdrawiam Olo
Olo nie krzycz, albo naciścij Caps Lock.
Polak potrafi - po prostu odpadłem, pomimo wisielczego nastroju. Możesz podać orientacyjne koszty takich przeróbek. Foto w miarę możliwości również.
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Cena nie wiem ile bo robiła to znajoma krawcowa... Fotki po świętach dam bo teraz jestem na studiach. Pozdrawiam Olo
Awatar użytkownika
KaktuS
Posty: 749
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: KaktuS »

Święta za pasem. Ciekaw jestem jak tak konwersja wygląda, jednak uważam że jest to kupa zachodu, a i tak nie będzie to dobra kopia.
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Konwersje z P49 (tak bluzy, jak i spodnie), o ile robione są przez sprytnego krawca, przynoszą naprawdę udane rezultaty, niejednokrotnie lepsze od kopii. Te ostatnie bowiem, o ile miewają przewagę w kroju, to niestety czasami materiał znacznie odstaje od wymaganego.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
musiex
Posty: 71
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 9:29 pm
Lokalizacja: Polska

Post autor: musiex »

Dziękuje za odpowiedz! Czekam na zdjęcia od.
Zaa drutów i zaa krat,
Karpacka to Dywizja,
D. S. K. jej znak,
Awatar użytkownika
Kondzio93
Posty: 2
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 6:52 pm
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Kondzio93 »

Witam,

nie wiedziałem gdzie wstawić tego posta więc wylądował tu (jak coś to przepraszam za utrudnienia ) . Drozdy koledzy wiecie może co to za hełm ? jakie odziały go używały i może ktoś ma fotkę historyczną z takim hełmem ?

A oto zdjęcia :
hełm jest z 42 roku firmy BMB

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
" Jesteśmy Spadochroniarzami , my z zasady mamy być okrążeni "- Maj.R.Winters
Awatar użytkownika
melescul
Posty: 29
Rejestracja: pt 11 maja, 2007 12:14 am
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: melescul »

Bardzo nadużyję Waszej uprzejmości, jeśli poproszę o wymiar kieszonki na opatrunek w spodniach P 40 i P 37? ( w P37 jeszcze szerokość fałdy środkowej)

Pomożecie mi niezmiernie. Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Wymiary z moich P40 (P37 mam wyjściowe z pospruwanymi kieszeniami :(

wysokość 18
szerokość 11
szerokość fałdy 6
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ