Wszystkich Świętych

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Wszystkich Świętych

Post autor: Mike »

Dziś Wszystkich Świętych. Każdy z nas ma mniej lub więcej grobów rodzinnych i zawsze związane z tym masę zajęć.
Jeżeli jednak uda się wygospodarować chwilkę, by odwiedzić grób żołnierski, będzie to na pewno dobra okazja do przypomnienia o Tych, których pamięć zobowiązaliśmy się czcić i pielęgnować. Czasami wystarczy zboczyć tylko parę metrów od głównej alejki cmentarnej, by zajrzeć na żołnierskie kwatery.
Z dumą i łezką w oku zapaliłem dzisiaj znicz na pomniku Lotników Polskich na poznańskim Miłostowie.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz O.
Posty: 394
Rejestracja: sob 31 gru, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Grzegorz O. »

Ja zapaliłem - jak zawsze, ilekroć jestem na cmentarzu górczyńskim - na opuszczonym i zapomnianym grobie kpt. Antoniego Wiśniewskiego, powstańca wlkp.
£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Wczoraj późnym wieczorem odwiedziłem cmentarz wojskowy w Olsztynie. Pochowano na nim 5000 żołnierzy, z czego 4200 to żołnierze Armii Czerwonej, 670 to francuscy jeńcy wojenni oraz piloci pułku Normandie- Niemen, którzy w końcu 1944 i początku 1945 roku walczyli nad niebem Warmii i Mazur, oraz 290 żołnierzy Polskiego Września, którzy zmarli w obozie jenieckim w Olsztynku oraz w lazarecie polowym w Olsztynie.

W drugiej części cmentarza pochowano kilkuset żołnierzy niemieckich i rosyjskich, którzy zginęli podczas Pierwszej Wojny Światowej. Po jednej i po drugiej stronie nie zabrakło polskich nazwisk.

Szkoda tylko, że cmentarz ten popada w zapomnienie i mało kto w Olsztynie wie o jego istnieniu.

Pozdrawiam
Łoś
Awatar użytkownika
grechu
Posty: 112
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 7:13 am
Lokalizacja: Swarzêdz
Kontakt:

Post autor: grechu »

GRH 1 SKC

1. Komandos na Cytadeli
2. Mogiła harcerzy na Poznańskiej w Swarzędzu
3. Powstaniec wielkopolski na Poznańskiej w Swarzędzu
4. Ziutas, którego prawie godzinę wspominaliśmy (Szefie to jak jest z tą przeprawą)

A prywatnie dziadek mojej żony - żołnierz Ponurego
Obrazek
Awatar użytkownika
kiler
Posty: 31
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 2:23 pm
Lokalizacja: LBT/Kraków

Post autor: kiler »

Ja też mam "swoje" małe miejsce pamięci:

http://srh39.mojeforum.net/viewtopic.php?t=80
Pozdrow
Przemek "kiler"
ODPOWIEDZ