CYWILKI

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Stirlitz
Posty: 246
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 5:40 pm
Lokalizacja: Gniezno

CYWILKI

Post autor: Stirlitz »

Myślę, że rozmundurowanie na imprezach typu Vzura nie zwalnia nas z rekonstrukcji. Moze to niedokonca zgodne z regulaminem ale zadalibyśmy szyku rozmundurowując się poczym zakładając własne stroje cywilne z epoki.
Polska to wspaniały kraj, tylko ludzie to [...]
J. Piłsudski
Awatar użytkownika
Stachu
Posty: 940
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 2:26 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Stachu »

Może i zgodne, jednak jak dla mnie nieco zbyt hardcorowe.Po bzure człowiek wy... zmęczony, w adidaski chce sie wbić bo i tak jechac będzie nie kubelwagenie a co najwyżej garbusie :)
£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Ja natomiast uważam, że pomysł Jędrzeja jest rewelacyjny. W takim kierunku powinna iść rekonstrukcja.

W zeszłym roku na przykład myłem się szarym mydłem, używałem wojskowego ręcznika, a w cywilki wskoczyłem wyłącznie do wyrka. Chociaż w tym roku chce nabyć seksowne szwedzkie kalesony. Wtedy będzie pełny klimat.

Pozdrawiam
Łoś
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że
Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną
uczciwie pracować i wypełniać swoje obowiązki"
T. Konwicki
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12020
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Brawo :!: O to chodzi :!:

Rekonstrukcja na maksa, z wszystkimi bajerami- bielizną, ekwipunkiem osobistym, okularami, fryzurami...
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

Odgrzebie już nieco zakurzony temat.

Z tego co zauważyłem paru osobom bardzo spodobał się pomysł Jądrusia (mnie również). Może eksperci wypowiedzą się jaka była moda w latach 30/40 w Polsce, Angli, Francji... czyli tam gdzie Polscy Żołnierze mogli chodzić "po cywilu". Mówiąc moda, mam na myśli, nie garnitury, fraki itp., lecz ubrania codzienne, dla osób w naszym wieku. Najlepiej, ten kto ma, niech wrzuci jakieś fotki.


pozdro
Kondor
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12020
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

XkondorX pisze:Mówiąc moda, mam na myśli, nie garnitury, fraki itp., lecz ubrania codzienne, dla osób w naszym wieku.
Kondor, badając historię musisz pamiętać zawsze o tym, by myśleć kategoriami epoki, którą badasz.
Dla nas dzisiaj bowiem garnitury są ubraniem raczej odświętnym (a szkoda). Żołnierze polscy w Wielkiej Brytanii kupując cywilne ciuchy szukali właśnie możliwie najbardziej szykownych "gangów". Mowa tu oczywiście o okresie powojennym, bo póki trwały działania wojenne, nikomu do głowy nie przyszło paradować w cywilnym wdzianku. Próbowano czasami co prawda upodobnić nieco krój munduru do marynarki, spodni (poszerzanie nogawek, zwężanie bluzy mundurowej w talii etc.), by na przepustkach wyglądać "jak spod igły". Nie mówiąc już o polerowanych butach, czyszczonych pasach i sprzączkach.
Tak więc, jeżeli chodzi o Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, w zasadzie do końca 1945 roku temat ubrań cywilnych nie istnieje. Wraz z Wojskowym Korpusem Przysposobienia i Rozmieszczenia, myślami o emigracji/powrocie do Kraju, pojawiają się też ubrania cywilne.
Dla zobrazowania: kilka zdjęć z rodzinnej kolekcji.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
piraci
Posty: 69
Rejestracja: śr 21 wrz, 2005 7:05 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: piraci »

Jeśli komuś się będzie chciało to polecam taką oto stronę:
http://www.fashion-era.com/1914-1955.htm
Więcej tam wprawdzie informacji o szmatkach dla szmulek niż konkretnych wiadomości o konkretnych wdziankach dla konkretnych chłopaków, ale bystre oko z pewnością wypatrzy niejedną przydatną dla nas wskazówkę :)
Faugh-an-ballagh!!!
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12020
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ