kpr. Stanisław Gestwy

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

kpr. Stanisław Gestwy

Post autor: Schrek »

Już kilka razy nosiłem sie z propozycja aby założyć taki dział o weteranach aby dokumentować i zapisywać informacje które mamy o nich i od nich. Tutaj postąpię troche nietypowo bo prosił bym was o pomoc otóż kpr. Gęstwy był (zmarł w tym roku) dziadkiem naszej (Michała i mojej) koleżanki ze studiów która pisze prace magisterska właśnie o sowim dziadku, poprosiła nas o pomoc z pola barwy i broni mam tutaj pare zdjęć do rozszyfrowania.

Dwa słowa o wojennych losach kpr. Gestwego.

Ukończył zasadnicza służbę wojskowa w 1938 w szkole podoficerskiej 15 pu, w czasie kampanii wrześniowej zmobilizowany do OZ 14 pu Jazłowieckich w ramach tego oddziału przekracza granice. Przedziera sie do Palestyny gdzie bierze udział w formowania SBSK jeszcze pod egidą francuzów, Bierze udział w walkach pod Tobrukiem i w ramach PUK we Włoszech i pod MC gdzie zostaje ranny.

[ Dodano: Sro 05 Wrz, 2007 11:15 am ]
i następny

[ Dodano: Sro 05 Wrz, 2007 1:09 pm ]
No i częściowo mi sie udało mam problem tylko z numerem 5.

Obrazek
1.Za rany 2. Krzyż Walecznych, 3.Medal Wojska, 4. Krzyż MC, 5.NN, 6. Gwiazda Afryki ang, 7.Gwiazda Italii ang , 8. Medal 1939-1945 ang.
Ostatnio zmieniony wt 04 wrz, 2007 11:35 pm przez Schrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

Mikolaju, najlepiej zapytaj Andrzeja (Drew'a) o baretki.
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
ODPOWIEDZ