Filmy które warto obejrzeć - bez udziału Polaków

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Janek
Posty: 1479
Rejestracja: ndz 22 paź, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Konin

Post autor: Janek »

Dziś oglądałem film pt. "Kokoda", opowiada on o walkach australijskich ochotników tzw "Czekoladek" z wojskami japońskimi na szlaku Kokoda w Papui i nowej gwinei. film ciekawy i myślę godny polecenia.
Why don't you knock it off with them negative waves?
Awatar użytkownika
musiex
Posty: 71
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 9:29 pm
Lokalizacja: Polska

Post autor: musiex »

Witam!
Poszukuje nazwy pewnego filmu. Akcja dzieje się na pustyni oczywiście w II WŚ. Kilku typów, z różnych krajów alianckich, mają bronić studni czy coś takiego. Kilku żołnierzy broni się przed masami Niemców.
Zaa drutów i zaa krat,
Karpacka to Dywizja,
D. S. K. jej znak,
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 1479
Rejestracja: ndz 22 paź, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Konin

Post autor: Janek »

Może ten film nazywał się "Sachara"
Why don't you knock it off with them negative waves?
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Tak, to "Sahara" na pewno. Czołg, Kiwi, Angol, murzyn, Włoch, Niemiec, Francuz i Jankes...
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
kiler
Posty: 31
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 2:23 pm
Lokalizacja: LBT/Kraków

Post autor: kiler »

Tylko ciekawe o którą wersję chodzi:

Z 1943 z Humpreyem Bogartem:

http://www.filmweb.pl/Sahara,1943,o+fil ... m,id=31339

Czy może z 1995 z Jamesem Belushim:

http://www.filmweb.pl/Sahara,1995,o+fil ... m,id=34712
Pozdrow
Przemek "kiler"
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 1479
Rejestracja: ndz 22 paź, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: Konin

Post autor: Janek »

Widziałem tylko wersję z 1995 ale film z Humpreyem Bogartem chętnie bym zobaczył.
Why don't you knock it off with them negative waves?
Awatar użytkownika
musiex
Posty: 71
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 9:29 pm
Lokalizacja: Polska

Post autor: musiex »

Witam!
Dziękuje za odpowiedź.
Zaa drutów i zaa krat,
Karpacka to Dywizja,
D. S. K. jej znak,
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Obejrzałem wczoraj wraz z moją lepszą połówką film pt. Pokuta, niby romansidło, ale osadzone w Anglii lat 30-tych i 40tych XX ww. Świetna muzyka, dobre ujęcia, widoki i sceny ewakuacji i exodusu BEF na plażach Dunkierki bez cenny! Warto zaznaczyć, że stronę mundurową zabezpieczało poznańskie Hero. Wiec jest szansa wśród Dragonów, że zobaczycie gdzieś tam swój BD ;-). Ogólnie nie można taktować tego jako kino wojenne z akcentami romansidła ale na odwrót romansidło z wątkiem kryminalnym (bardzo dobrze nakręcone) plus epizody wojenne.

Obrazek
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 400
Rejestracja: ndz 01 sty, 2006 1:02 am
Lokalizacja: Rokietnica/Poznañ

Post autor: Prezes »

Z początkiem roku jest ten ruchomy obraz jest do nabycia na DVD i tutaj za Ł10,- (Tesco).
Dostępny w wersji językowej english/?italy???, ale szczegóły mundurowe są widoczne normalnie, po europejsku - z prawej srony.
Sceny "Dunkierkowe" realizowano w Redcar /północny - wschód wybrzeża UK/ latem 2006.

Pozdrawiam.
Przechodniu, powiedz Polsce...
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

A no tak sobie siedzę przed telewizorem w ramach "nauki" do samorządu terytorialnego no i...ale nie ważne w jakich okolicznościach ważne co...

A no, na AleKino obejrzałem dziś w prawdzie od połowy ale i tak było warto,
francuski film o dźwięcznej francuskiej nazwie Indigenes (fr. tubylcy, krajowcy)
Co nasi i anglojęzyczni spece od tytułów przetłumaczyli jako Dni chwały (Days of glory)

A co chodzi w filmie a no strony podają coś takiego:
Trwa II wojna światowa. Do francuskiej armii zostają wcieleni Algierczycy, wśród których znaleźli się Said, Abdelkader, Messaoud i Yassir. Ryzykując życiem dla wolności innego kraju, są przez jego przedstawicieli poniżani i traktowani jak ludzie gorszego gatunku. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w porcjach żywieniowych, które w ich wypadku są zaniżane, ale również w możliwościach awansu, na który nie mają co liczyć.
W sumie można opisać ten film jak Szeregowiec Rayan po francusku z Arabami.

Co do fabuły to faktycznie jest tam przedstawiony problem Algierczyków i innych afrykanerów którzy walczą we Francji dla Francji ale nic od Francji nie dostając.
Sprawy barwy i borni dla mnie jest szczególnie cenna bo tak jak Niemcy są bezpłciowi tak wojska algierskie to prawdziwy konglomerat uzbrojenia i umundurowania francusko-anglo-amerykańskiego-niemieckiego, gniotów za dużo dopatrzeć mi się nie udało zastanawiam się czy faktycznie nawet w kompaniach część wiary latał w sortach był taki misz masz. W sumie przy czasie polecam do obejrzenia.


DODANO 10 maja 2009.


Panowie czy ktoś posiada w swojej bogatej filmotece ten oto film:
Obrazek633 Squadron

Tutaj pytanie głównie do Michała ale może reszta też go widziała?
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
£o¶
Posty: 281
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 9:47 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: £o¶ »

Schrek pisze:A no tak sobie siedzę przed telewizorem w ramach "nauki" do samorządu terytorialnego no i...ale nie ważne w jakich okolicznościach ważne co...

A no, na AleKino obejrzałem dziś w prawdzie od połowy ale i tak było warto,
francuski film o dźwięcznej francuskiej nazwie Indigenes (fr. tubylcy, krajowcy)
Co nasi i anglojęzyczni spece od tytułów przetłumaczyli jako Dni chwały (Days of glory)

W sumie można opisać ten film jak Szeregowiec Rayan po francusku z Arabami.

Co do fabuły to faktycznie jest tam przedstawiony problem Algierczyków i innych afrykanerów którzy walczą we Francji dla Francji ale nic od Francji nie dostając.
Sprawy barwy i borni dla mnie jest szczególnie cenna bo tak jak Niemcy są bezpłciowi tak wojska algierskie to prawdziwy konglomerat uzbrojenia i umundurowania francusko-anglo-amerykańskiego-niemieckiego, gniotów za dużo dopatrzeć mi się nie udało zastanawiam się czy faktycznie nawet w kompaniach część wiary latał w sortach był taki misz masz. W sumie przy czasie polecam do obejrzenia.
Oj, zdecydowanie tego filmu bym nie nazwał Szeregowcem Ryanem po francusku, przede wszystkim brak mu tego dynamizmu. Owszem, oglądało się go z zaciekawieniem ale po jakimś czasie nużył. No i ewidentnie widać było, że film kręcony był z powodów politycznej poprawności. Miał przede wszystkim na celu ukazanie waleczności jednostek "Goumiers" oraz brak możliwości awansu ze względu na pochodzenie. Niestety jednostki te pokazane zostały w sposób jednostronny. Nikt nie odważył się pokazać brutalności i okrucieństwa, z jakim walczyły oddziały Algierskie i Marokańskie.

Sami zaś goumierzy "umundurowani" byli wzorowo. Miałem w rękach album poświęcony Corps Expeditionaire Francaise, i rzeczywiście miszmasz był w tych jednostkach totalny. Swoją drogą bardzo barwny. Mieszała się amerykańszczyzna, fanty angielskie, francuskie, niemieckie a także tradycyjne stroje Maghrebu, tzw. dżalabije.
Pół żartem, pół serio, to na goumiera idealnie nadaje się nasz kolega Pietyczny :)

Pozdrawiam
Łoś
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że
Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną
uczciwie pracować i wypełniać swoje obowiązki"
T. Konwicki
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Witam ;

Francuski Film " krajowcy " to kupa błota , bo historia jest bez sensu historyczny.

Debouze ma tylko jena reke .....z by strelac to super !!!
błędy w stopniach wojskowe Kapral ma ranga od sierzanta
Kapitan dowodzi sekcje jak by musial dowodzic Kompanie
Niemcy strzelaja z Francuskiem LRAC !!!!!! a ja myszlalem z mieli panzerfaust
Jak Niemcy strzelaja to w pokoju .......a jest mur za niemi to ale musi ja palic !!!!!
Juz nie pamietam ale jakos wyglada z strzelaja przes mur tak i amunicjie to gdzie one ich maja w kieszeniach ???
W kosciele Rachid Bouchareb nie wie z po wojnie bylo WATIKAN II ????

Buty " Amerykanskie " sa Francuskie Rangers WZ61 , Helmy sa USM1 Ale noj mnie z czasu wojne w wietnamu , tak i jeep MUTT 151 .

Francuskie attack nad Cassino byli w zimie pod sniegem i deszczem .

Co robia Afrykane z Arabami ???? One nie byli mieszany !!!!
Afrykane sluzyli w Tirailleurs Africains ( strzelce Afrykanskie ) a araby w Tirailleurs Algériens , Tunisien i Marocain .

Tak i tez w Strzelcow Algierskie byli " Czarne stopych " Pieds Noirs , nie bylo tyle arabow . Wiecej ich bylo w Goumiers .

I tak mozna muwic jeszcze !!!!

A moze ktos tutaj widzial tyn film " "La Ciociara" to inna wercjia historii .
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Ha widzisz Piotrze twoje uwagi sa bardzo cenne!
To zupełnie nowe światło dla nas, którzy za bardzo historii Corps Expeditionaire Francaise walczącego we Francji.
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Schrek pisze:Ha widzisz Piotrze twoje uwagi sa bardzo cenne!
To zupełnie nowe światło dla nas, którzy za bardzo historii Corps Expeditionaire Francaise walczącego we Francji.
W sierpniu 1944 r., 1. Armia zwana również Armia B, wylądowała w Prowansji . Około 260.000 bojowników, w tym 5000 kobiet w pomocniczych, przyjedzie w miesiącach po wylądowaniu. Armia składa się z 82% żołnierzy z jednostek Armii Afryka (50% z Afryki Północnej i czarnych stopow 32%), 10% czarnej Afryki i 8% francuskich metropolii . W rejonach, odsetek żołnierzy Maghrebu się w przedziale od 27% do1DB i 56% w 2 DIM. Według rodzaju broni, odsetek ten był o 70% w pułki piechoty, 40% w inżynierii i 30% w artylerii [1] .. We wrześniu 1944 roku, armia B stała się oficjalnie 1a Armia.


• 1 Armia Korpusu gen. Martin następnie przez General Bethouart ;
• 2 e Korpus gen. Larminat następnie przez General Monsabert .
• 5 dywizji piechoty;
• 1 re DMI , (ex-1 re DFL) 1a Wolna Francuska Dywizjia
• 2 e DIM , 2ga Dywizjia Piechoty Marokanska
• 3 e DIA 3a Dywizjia Piechoty Algierska
• 4 e DMM , 4a Dywizjia Gorska Marokanska
• 9 e DIC , 9a Dywizjia Piechoty Kolonialna ( Piechota Morska )
• 3 Dywizja pancerna (PB);
• 1 re DB , ,
• 2 e DB (okazjonalnie)
• 5 e DB (Byla 2 e DB przes sierpniu 1943)
• Nie zdywizjione Jednostki
• 4 grup Tabor Marokanskie (4 GTM) gen. Guillaume
• 1 er GTM, pułkownik Leblanc
• 2 e GTM, pułkownik Latour
• 3 e GTM, pułkownik Massiet Dubiest GTM
• Batalion Szok , podpułkownik Gambiez ;
• Grupa komandosów z Afryki, podpułkownik Bouvet;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
• Grupa komandosów z Francji;
• 16 grup artylerii;
• 6 pułków czołgów Destroyers;
• 2 Pulkow pancerny rozpoznawczy;
• 4 pułki saperow i 3 pułki pionierów;
• 12 grup artylerii przeciwlotniczej;
• Kompanie Lasnoci , transportowy, zarządzanie, , benzyna, zdrowie , itp

Wybaczam ale uzywalem tlumacz nad Google bo by mi bylo za dlugo sam to zrobic .
Jesli cos by nie bylo tak to prosze mi napisac .
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Kapka historii alternatywnej. Co ciekawe, film ten został nakręcony w stuprocentowym oparciu o oryginalne mundury...

http://www.youtube.com/wa...feature=related

DODANO

Rewelacja-genialna formuła, zabawa konwencją plus brytyjski humor :)))

http://www.youtube.com/watch?v=ZxlBwLOk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=q_j9CCJlsnM
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ