[K] Pochwę od polskiego mausera.

Kupię nie kupię, potargować warto

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
melescul
Posty: 29
Rejestracja: pt 11 maja, 2007 12:14 am
Lokalizacja: £ód¼

[K] Pochwę od polskiego mausera.

Post autor: melescul »

Jak w tytule. Ponieważ nie jestem na tyle specjalistą, żeby wiedzieć, czy pochwy od wszystkich modeli polskich bagnetów są kompatybilne ze wszystkim, typami bagnetów, zatem ściślej - pochwę pasujacą do bagnetu wz.27

Interesuje mnie:

- pochwa w ładnym stanie
- pochwa ładnie odrestaurowana
- replika (jeśli coś takiego istnieje)

Nie interesują mnie truchełka wykopkowe "do samodzielnego remontu".

Zależy mi zwłaszcza na ładnym stanie wewnątrz - pochwa ma być uzupełnieniem bagnetu o ładnie zachowanej głowni i nie posłuży mu pochwa o jakimś strupieszałym, rysującym dławiku, brrr.

Jeśli kto ma taką pochwę na zbyciu - proszę o propozycje.
Ostatnio zmieniony wt 15 maja, 2007 9:22 pm przez melescul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grohl
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: pt 31 mar, 2006 2:53 pm
Lokalizacja: Szamotu³y/Poznañ
Kontakt:

Post autor: Grohl »

Co prawda sam poszukuje taniej pochwy do wz. 29 ale może jako człowiek który kupił już ten i owy bagnet powiem.
melescul pisze:Ponieważ nie jestem na tyle specjalistą, żeby wiedzieć, czy pochwy od wszystkich modeli polskich bagnetów są kompatybilne ze wszystkim, typami bagnetów, zatem ściślej - pochwę pasujacą do bagnetu wz.27
W teorii musiałaby to być pochwa do wz. 27(wszystko zależy też, czy to jest bagnet wz. 27 czy wz. 22, 24, 25 które przemianowano potem wszystkie na wz. 27 - różne są szerokości, długości i grubość głowni), aczkolwiek czy nawet taka będzie pasować to nikt głowy nie da, moja pochwa od Perkuna wz. 29 nie pasuje do Radomia wz. 29, więc najlepiej mieć możliwość przetestowania na żywo, bo inaczej może być niespodzianka.
melescul pisze:replika (jeśli coś takiego istnieje)
Ta, ktoś swego czasu sprzedawał miedziane repliki, nie miałem w rękach, aczkolwiek słyszałem, że łamią się w palcach.

A co do samych pochw, to problemem są często paranoiczne ceny na wszelakich aukcjach, czasami przewyższające ceny samych bagnetów.

I na pocieszenie dodam, że ja próbuje dobrą pochwę zdobyć od już ponad pół roku i nic w granicach zdrowego rozsądku się nie trafiło, tak więc powodzenia życzę.
Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: adi »

ja mam miedzianą pochwę do s 98/05 wytrzymała mi 2 lata. teraz musze ja jakoś reanimować bo luty puszczają i kulka końcowa mi już odpadła. Generalnie albo dobra kopia metalowa al'a ta z hero lub orginał.
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
melescul
Posty: 29
Rejestracja: pt 11 maja, 2007 12:14 am
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: melescul »

Dziękuję.

Jakkolwiek mimo rad stoję w miejscu. Skończy się na tym, że najekonomiczniejsze i najłatwiejsze, (nie pierwszy już raz) okaże się zrobić rzecz samemu. O tych replikach też słyszałem że giętkie lekko.
ODPOWIEDZ