Hełm wz. 16

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Grzegorz O.
Posty: 394
Rejestracja: sob 31 gru, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Grzegorz O. »

No dobrze - ale co sądzicie o tych hełmach - warto brać, czy nie, czy warto zbierac na stalówkę, czy pokusić się o takiego, zakładając, że na razie póki co szesnastek mozemy używać bardzo sporadycznie?
Awatar użytkownika
KaktuS
Posty: 749
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: KaktuS »

wielebny pisze:A nie ma takiej możliwości? Dziwne, bo np. Schrek albo KaktuS już od dawna wstawiają zdjęcia do Albumu i podlinkowują je do postów.
Bardzo mi miło. Magiczne praktuki opisano tu Wstawianie obrazków do postów, czyli Obrazek.
Wracając do tematu śmiem twierdzić jedno na dziś wolałbym dobre spodnie niz hełm, zwłaszcza plastik.
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
Awatar użytkownika
wojt-as
Posty: 1136
Rejestracja: śr 20 kwie, 2005 11:38 am
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: wojt-as »

Hełm jest ostatnim potrzebnym elementem. Jest mile widziany bo musimy być samowystarczalni a o purządnych Prusaków trudno a w małych inscenizacjach się przydają.
Portki to oczywiście ważniejsza sprawa i jest osobny wątek dla nich.
Laissez faire aux Polonais!
Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
Grzegorz O.
Posty: 394
Rejestracja: sob 31 gru, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Grzegorz O. »

Wypożyczyłem hełmik od p.Frankowskiego, opstrykam go i wrzucę do galerii, byście mogli ocenić.
Awatar użytkownika
wojt-as
Posty: 1136
Rejestracja: śr 20 kwie, 2005 11:38 am
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: wojt-as »

To jest ten indyjski wyrób jakby co.
Laissez faire aux Polonais!
Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: adi »

Widziałem ten garnek i nie spodobał mi się, bo nie trzyna wymiarów. Jest nieproporcjonalny ma zbyt długi, i zbyt wywinięty daszek.
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
Stachu
Posty: 940
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 2:26 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Stachu »

Ten garnek to garnek z daszkiem, ot taka metalowa czapka z daszkiem. Moja ocena 1/10. Nie dopuszczalny knot.
Czemu nie szturmujecie dworca?
Bo wybombali my wszystkie patrony.
Awatar użytkownika
wojt-as
Posty: 1136
Rejestracja: śr 20 kwie, 2005 11:38 am
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: wojt-as »

1/10 to przesada, tyle to nawet żywicznej kopii bym nie dał (tak 3/10). Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze 5/10 ze skłonnością na 6/10, dopiero po wnikliwym badaniu można się czepiać. Na razie nie mogłem porównywać bo obok nie było oryginału. Czyli nie jest to ta indyjska kopia o której wcześniej wspominaliście?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 979fc.html
tutaj widać dwa różne hełmy i teraz mamy problem bo Stacha wygląda w miarę ale za późno zaczyna się "płaszcz" dzwonu mierząc od daszka i wygląda na trochę za mały i zbyt płytki ten hełm dałbym notę 7/10 ze skłonnością do 8/10. Hełm Grzesia jest brzydki to fakt ten co kupił Piotr wyglądał lepiej. Coś mi się zdaje że albo Frankowski kupuje różne kopie albo kopie nie są "bite jak ze sztancy". Może to jakaś manfaktura i każdy hełm jest inny.
Na fotkach ze sklepu internetowego to tak źle jak ten na głowie Grzesia też się nie prezentuje więc albo to kwestia ujęcia albo "oryginalności" ręcznej roboty hindusów lub innego płatnerza.
Laissez faire aux Polonais!
Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
Stachu
Posty: 940
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 2:26 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Stachu »

To co mam na sobie na zdjęciu jest wg. mnie dobrą kopią. Produkt Ima-Usa.Sam metal bez knotów musiałem jedynie wymienić wkład i podpinkę.
To co ma grzesiu to to czemu dałem niską notę. Ten daszek straszny.
Czemu nie szturmujecie dworca?
Bo wybombali my wszystkie patrony.
Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: adi »

Na żywo wygląda jak czapka bejsbolówka. W ogóle jakiś taki w widoku z góry bardzo jajowaty. Plus za ładne wnętrze chełmu.
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3136
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

Co sądzicie o Tym hełmie? Po porównaniu z innymi fotkami oryginałów i "replik" Frankowskiego wygląda poprawnie. Nie wiadomo ile w nim szpachli i farby ale może warto zaryzykować, w przypadku rozsądnej ceny.
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

No ładnie wygląda ale boje sie, że szpachli to on ma sporo ;/
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
ODPOWIEDZ