rkm wz. 28 - magazynki

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Grohl
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: pt 31 mar, 2006 2:53 pm
Lokalizacja: Szamotu³y/Poznañ
Kontakt:

rkm wz. 28 - magazynki

Post autor: Grohl »

W związku z pewnymi faktami zaistniałymi w moim życiorysie poszukuję pięciu magazynków do rkm wz. 28. Kupno polskich przedwojennych magazynków jest niestety kłopotliwe ze względu na cenę oraz rzadkość ich występowania na allegro. Ciekawi mnie więc jak to wygląda choćby w USA? Z pobieżnego przejrzenia kilku zdjęć wydaje mi się, że różnić w budowie magazynków polskich i amerykańskich nie ma lub są mniej widoczne niż w przypadku magazynków belgijskich (przetłoczenie). Po za tym wydaje mi się, że w USA takich magazynków powinno być na pęczki, a przynajmniej więcej niż u nas. Zapytuje się więc, czy jest ktoś (a sądzę, że tak) zorientowany w samych magazynkach do BAR-a i w ich rynku?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stachu
Posty: 940
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 2:26 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Stachu »

Magazynki do Bara ma w swojej ofercie belgijski sklep AMS Militaria, jednak ich cena także nie jest niska - 25 Eur za sztukę. W innych sklepach nie widziałem.
Czemu nie szturmujecie dworca?
Bo wybombali my wszystkie patrony.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Ciężka sprawa. Obleciałem znane mi antykwariaty, ale z magazynkami do BAR-a zawsze był kłopot. Znalazłem tylko oliwiarkę do BAR-a, magazynków na razie nie widzę. Jak znajdę to się zgłoszę.

Pozdrowienia

G.

[ Dodano: Nie 18 Mar, 2007 22:19 ]
Tu są po 35$ http://www.sarcoinc.com/bar.html
Awatar użytkownika
Grohl
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: pt 31 mar, 2006 2:53 pm
Lokalizacja: Szamotu³y/Poznañ
Kontakt:

Post autor: Grohl »

Ostatnio na allegro wypłynęły magazynki do Bronisława. Polecam wszystkim bo sam nie dam rady ich wszystkich "wysprzątać".

------------------------------------------

Ha! I w końcu znalazłem magazynki do naszego kochanego wuja!

Code: AC617
Obrazek


Są one dostępne na tej pięknej stronie Soldier of fortune sklepu chyba ogólnie znanego. (Dlaczego ja wcześniej jej nie przejrzałem to nie wiem!) Problem jest tylko jeden, magazynki amerykańskie do BAR-a wizualnie nie różnią się od polskich (pytanie czy uda się do nich napakować amunicję mauserowską i czy wskoczą do wujka...), ale kosztują 15 funtów. Jest też rozwiązanie tańsze, magazynki belgijskie z charakterystycznym krzyżowym przetłoczeniem, ale po zaledwie 5 funtów. No i pojawia się stary problem, co zrobić? Zresztą problem z amerykańskimi magazynkami jest też taki, że o ile dobrze rozumiem anglosaską mowę, to nie wysyłają ich poza granice UK.

A tak wygląda magazynek belgijski.

Code: AC860
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 27 cze, 2007 7:46 pm przez Grohl, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

Grohl pisze:to nie wysyłają ich poza granice UK.
Chyba stwarzasz sobie sztuczne problemy. ;-)

A magazynki belgijskie można przeszpachlować i pomalować od nowa.
Ostatnio zmieniony czw 28 cze, 2007 1:06 am przez Kondor, łącznie zmieniany 3 razy.
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
Awatar użytkownika
Stachu
Posty: 940
Rejestracja: sob 16 paź, 2004 2:26 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Stachu »

XkondorX pisze: przeszpachlowac
Chyba żartujesz? To nie jakiś nędzny wykop żeby to "odratowywać".
Czemu nie szturmujecie dworca?
Bo wybombali my wszystkie patrony.
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Kondor - żeby szpachlować nowe rzeczy.... eee to chyba jest przerost formy nad treścią .

[PS Za te "emi-jaja" to cie Wielebny albo zbanuje albo na Detling będziemy przerabiać polowe szycie jaj-na twoim przypadku i to nie będzie rekonstrukcja ]

[ Komentarz dodany przez: wielebny: Sro 27 Cze, 2007 9:31 pm ]

Ani ja, ani Michał, Wojtek czy Szymcio - czyli zespół moderatorów nikogo banować nie będziemy,
ale kolo który za bardzo luzuje stringi i broniąc swojej pseudo-wolności nie stosuje się do podstawowych
zasad polskiej gramatyki i interpunkcji, nie zasługuje na to aby traktować go poważnie,
bo zwyczajnie nie dorósł i zachowuje się jak gówniarz. ;)
Ostatnio zmieniony śr 27 cze, 2007 9:51 pm przez Schrek, łącznie zmieniany 5 razy.
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Grohl
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: pt 31 mar, 2006 2:53 pm
Lokalizacja: Szamotu³y/Poznañ
Kontakt:

Post autor: Grohl »

Stachu pisze:
XkondorX pisze:przeszpachlowac
Chyba żartujesz? To nie jakiś nędzny wykop żeby to "odratowywać".
No z tym się muszę zgodzić, szpachel zawsze będzie inaczej wyglądał bo ma inną powierzchnię, zresztą pomalowany magazynek będzie się rzucał w oczy...
Ostatnio zmieniony śr 27 cze, 2007 9:36 pm przez Grohl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Schrek pisze:[PS Za te "emi-jaja" to cie Wielebny albo zbanuje albo na Detling będziemy przerabiać polowe szycie jaj-na twoim przypadku i to nie będzie rekonstrukcja ]
Nikt tu nikogo banował nie będzie, najpierw ja osobiście przeciągnę Kondora pod kilem HMS Victory.

Przy okazji- dziękuję Kondorku za polskie znaki w Twoim poście. Cieszy mnie ten progres niezmiernie.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grohl
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: pt 31 mar, 2006 2:53 pm
Lokalizacja: Szamotu³y/Poznañ
Kontakt:

Post autor: Grohl »

MikeR pisze:Przy okazji- dziękuję Kondorku za polskie znaki w Twoim poście. Cieszy mnie ten progres niezmiernie.
Możesz się zawieść...


A wracając do tematu to zapytuję, czy ktoś ma jakieś ciekawe koncepcje na temat w/w problemu? Bo ja na razie kombinuję i jestem bliski zakupu jednego magazynka amerykańskiego i jednego belgijskiego, dlatego zapytuję jakie są możliwości przewozu tych elementów do Polski dla oceny kompatybilności? Wskazany byłby transport do końca lipca bieżącego roku.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Grohl pisze:A wracając do tematu to zapytuję, czy ktoś ma jakieś ciekawe koncepcje na temat w/w problemu? Bo ja na razie kombinuję i jestem bliski zakupu jednego magazynka amerykańskiego i jednego belgijskiego, dlatego zapytuję jakie są możliwości przewozu tych elementów do Polski dla oceny kompatybilności? Wskazany byłby transport do końca lipca bieżącego roku.
Niestety moja placówka londyńska nic w tej sprawie nie jest w stanie zrobić, bo kurier żaden do Polski się nie wybiera.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

Nie wiem o co chodzi ale nie mam polskich znakow.

Magazynki moge przeslac poczta (z SOF do mnie i odemnie poczta do np. Grohla. Wszystko legalnie.)

Ze szpachla jaj sobie nie robilem, pierwsza moja mysla bylo wyklepanie...
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

XkondorX pisze:pierwsza moja mysla bylo wyklepanie...
To jest tzw. blue steel alias spring steel. W obliczu tego materiału, z którym długo miałem kiedyś do czynienia, można zastosować parafrazę sloganu "Prędzej ci serce pęknie, niż..." - prędzej ci się młotek rozklepie na placek niż wyklepiesz przetłoczenie w blue steel.

:-)
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12018
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Warto poszukać w renomowanych i szanowanych brytyjskich firmach zajmujących się handlem zabawkami oraz akcesoriami do tych zabawek: Sherwood Armoury, Ryton Arms, Cobbaton Combat.

Soldier of Fortune lepiej unikać, bo zamiast magazynków do BAR-a mogą przysłać np. radziecką manierkę.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

MikeR pisze:Soldier of Fortune lepiej unikać, bo zamiast magazynków do BAR-a mogą przysłać np. radziecką manierkę.
Albo w ogóle nic nie przysłać, dziady kalwaryjskie. Za moją oplaconą a nigdy nie otrzymaną wczesną manierkę P44 powienien to SoF zawlec za włosy do Strasburga.
ODPOWIEDZ