No i jak Wam się żyje z Jastrzębiami?

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

No i jak Wam się żyje z Jastrzębiami?

Post autor: Grzegorz »

Czołem właściciele czterch samolotów z jednym pilotem! :-)

Opowiedzcie coś, jak Wam się żyje z tym wyróżnieniem, bo warszawka to chyba do dziś nie może wyjść z szoku, że nie dostała tych F-16 do Janowa alias Mińska Mazowieckiego dla tumanienia wrogich szpiegów.

A powiedzcie jeszcze kogo to pogięło z tym rzekomym hałasowaniem w Krzesinach przez te F-16? Jak sobie przypomnę to, jak się do Krzesin przedzierałem w roku 1992 przez góry, lasy, rzeki, łąki i doliny, bo jako warśawski gapiszon w coś złego wsiadłem i mnie wywiozło od strony nieczynnej bramy na to lotnisko no to nie mogę wyjść z podziwu komu tam i co hałasuje? Chyba jakimś szopom praczom? :-) :-) :-) Lazłem, lazłem i lazłem po jakichś kaczych dołach i nawet nie było kogo zapytać gdzie to lotnisko, aż wreszcie jakiś MiG się nade mną ulitował i startując dał mi chociaż sygnał akustyczny tego, gdzie mam iść. No ale teraz niedobre F-16 wszystkim hałasują. :-) :-) :-)

Strrrrrrasznie chciałem się z Wam zobaczyć na defiladzie 11 bm., ale proza życia nie pozwoliła. Przepraszam, innym razem, ciągle jesteśmy umówieni na pyrki, jak sobie przypominacie może jeden post, aha no i Michał coś tam co chwilę dopisywał o jakimś laniu czy polewaniu, ja tam nie wiem... :-)

Pozdrawiam serdecznie cały Odwach. :-)

G.
Awatar użytkownika
adi
Posty: 885
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:07 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: adi »

Jak się zyje? Hm trudno powiedzieć. Ja żyję przy lotnisku ale na ławicy. Hałasu nie ma bo tak sie jakoś fala dzwięku układa że mnie nie przeszkadza:D
si vis pacem para bellum
Awatar użytkownika
Grzegorz O.
Posty: 394
Rejestracja: sob 31 gru, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Grzegorz O. »

Szesnastki jak szesnastki - wylądowały w środę z amerykańskimi pilotami sympatycznymi bardzo Yoderem i Meyersem, z amerykańskimi znakami i zakrytymi szachownicami. Można je było zobaczyć z bliska. W czwartek Kaczorkom pokazano jednego z tych dwóch środowych, plus dwa wylądowały, a Kaczorek i tak zamiast trzech widocznych, czy - zakładam że mu powiedziano, że są cztery - cieszył się, że wita dwa pierwsze...
W sobotę poklepałem tego wystawionego dla publiczności (wlazłem za kratki) i cóż - z tego co wiem, to do końca roku będą pojedyncze loty (maszyny ponoć nie są jeszcze... oclone!) ale od początku roku co kilka tygodni będa nadlatywały następne. Jak lądowały te cztery to prawde mówiąc hałasu specjalnego nie było, jeżeli już to tylko pierwsze minuty na płycie, zanim obsługa przejęła a pilot nie wyłączył silnika. Nie wiem, czy mieszkańcy akurat to usłyszą.
Są dwie strony medalu: mieszkańcy pokazywali mi film wideo nakręcony w czasie manewrów, kiedy piloci Hornetów skandalicznie nisko schodzili nad domy (sam zresztą widziałem to jadąc drogą, jak Hornet był niesamowicie niziutko) - wtedy hałas był naprawdę. A z drugiej - na forum odkrywcy widziałem taki post - wujek zrobił interes życia, kupując 3 lata temu ruderę za grosze, a teraz wrz z innymi domaga się wielkiego odszkodowania...
Ja tam mieszkam z dala od Krzesin i lubię rasowe myśliwce, choć z naszych nadal najbardziej MiGi-29.
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

o dluga i wyczerpujaca odpowiedz najlepiej poprosic st.szer.Tomasza Kaszube ukrywajacego sie pod, ajakze skamplikoanym nickiem, Kaszit :-)
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12020
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Grzegorz pisze:Opowiedzcie coś, jak Wam się żyje z tym wyróżnieniem, bo warszawka to chyba do dziś nie może wyjść z szoku, że nie dostała tych F-16 do Janowa alias Mińska Mazowieckiego dla tumanienia wrogich szpiegów.
Żyje się bez zmian, bo ja ich nawet jeszcze na żywo nie widziałem. Jedyny dla mnie odczuwalny sygnał, że "efy" są na Krzesinach to były borowikowe samochody na mieście i skargi znajomych na problemy z dojazdem na lotnisko w sobotę.
Kiedyś, pamiętam, eskadra z Krzesin wykonywała zawsze w pierwszy wtorek miesiąca popołudniowo- wieczorne loty na MiG-ach 21. I słychać było u mnie w centrum miasta również. Jak będzie teraz- trudno przewidzieć. Mnie ten miły hałas generalnie nie przeszkadza, gorzej z nerwami mojego psa :-)
Grzegorz pisze:Lazłem, lazłem i lazłem po jakichś kaczych dołach
Litości, tylko nie po kaczych ;-)
Przy okazji- podobno w czwartek razem z przylotem pierwszej maszyny w powietrze wzbił się klucz kaczek.
Grzegorz pisze:Strrrrrrasznie chciałem się z Wam zobaczyć na defiladzie 11 bm., ale proza życia nie pozwoliła. Przepraszam, innym razem, ciągle jesteśmy umówieni na pyrki
Spokojnie, okazja jeszcze będzie. Pyry w tytce już stoją w antrejce na ryczce, gzik się zrobi, a u pipola kupimy sznekę z glancem.
Grzegorz pisze:aha no i Michał coś tam co chwilę dopisywał o jakimś laniu czy polewaniu
Rzecz to wskazana przy chłodnych, jesiennych wieczorach...
Grzegorz O. pisze:Ja tam mieszkam z dala od Krzesin i lubię rasowe myśliwce, choć z naszych nadal najbardziej MiGi-29.
A tu Ci przyznam rację, że sylwetkę MiG- 29 ma ładną. To fakt. Oczywiście jako dyżurny brytofil preferuję Tornado, a z amerykańskich zdecydowanie Horneta.

Tak w ogólę to w czwartek i sobotę mieliśmy okazję się przekonać, jak wymierającym u nas gatunkiem są pokazy lotnicze. Przecież F-16 to składnik A-B-C każdego z pokazów na Zachodzie (nie mówię o latających legendach), a tu tysiące waliły zobaczyć coś, co nawet nie poleciało.
Mam jednak nadzieję, że latem ktoś pomyśli i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zrobi piękne pokazy z udziałem naszych "16". W Poznaniu oczywiście!
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
mr_mustard
Posty: 12
Rejestracja: wt 22 lis, 2005 8:56 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: mr_mustard »

Ja mam fantastyczny widok na efy podchodzące do próbnego lądownia na Ławicy, latają w przeróżnych konfiguracjach (pojedyńczo częsciej jednak widywałem je w parach) hałas owszem ale co tam warto dla niego tu mieszkać:) współczesne uzbrojenie tym bardziej latające kompletnie mnie nie bawi ale to jest coś niesamowitego:)
Awatar użytkownika
Pawe³³o
Posty: 90
Rejestracja: śr 13 kwie, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: Che³m/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawe³³o »

Koło mojego bloku na Ursynowie jest rezerwowy tor podejść do lądowania na Okęciu. Jak jest zła pogoda, wiatry, albo przegląd instalacji to wszystkie samoloty przelatują góra kilkaset metrów od mojego okna. Czasem prawie na wyciągnięcie ręki. Pasażerskie oczywiście, ale i tak frajda.

Samoloty to coś pięknego jest.

P.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12020
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

U mnie również daje się "szesnastki" usłyszeć. Jak już wspomniałem, kiedyś zawsze słyszałem MiGi- 21, od jakiegoś czasu natomiast znajomy huk powrócił. I nie jest to bynajmniej huk Boeingów 767, 737 czy Airbusów, które wielokrotnie w ciągu dnia prostopadle nade mną przelatują.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
Kondor
Posty: 837
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 1:01 pm
Lokalizacja: Poznañ
Kontakt:

Post autor: Kondor »

Kaszi ma fajny widok ;-)

a tutaj lataja tylko "lokanle produkty", ale za to wczoraj niebo bylo po prostu poprzecinane bialymi liniami...
"Call you a gun? Don't make me grin.
You're just a bloated piece of pipe."
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

mr_mustard pisze:Ja mam fantastyczny widok na efy...
No to zazdroszczę. :-)
Ja na swoim balkonie z widokiem na lotnisko na Bemowie to się zapewne naczekam na F-16 do 11 listopada, pytanie tylko którego roku pańskiego...?

:-) :-) :-)
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12020
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

XkondorX pisze:a tutaj lataja tylko "lokanle produkty",
Ach, to zapewne Tornada dywizjonów myśliwskich: 43. i 111. oraz rezerwowego 56. z bazy w Leuchars.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
ODPOWIEDZ