trąbka, nuty, i rekonstrukcja w Zundert niedaleko Bredy

Moderator: Mike

Robspad
Posty: 73
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007 12:08 am
Lokalizacja: £ód¼

trąbka, nuty, i rekonstrukcja w Zundert niedaleko Bredy

Post autor: Robspad »

Witam Koledzy.
Chciałbym poinformować, że w czerwcu w miejscowości Zundert niedaleko Bredy (gdzie
104 Dywizja Piechoty U.S. walczyła ramie w ramię z 1. Dyw. Panc.) odbędzie się rekonstrukcja.
Informacje dostałem od kolegów fascynatów. W jednym ze starych postów w 2007, informowałem o uroczystościach z ich udziałem w Bredzie z okazji wyzwolenia tego miasta.

Jeden z nich ma trąbkę i chciałby się nauczyć kilku sygnałów i melodii.
Czy macie nuty do sygnałów Wojska Polskiego?
Tak przy okazji to ciekawa sprawa czy, i jakie sygnały były używane w 1 Dyw. Pancernej????
Pytał mnie o melodie podobną do brytyjskiego Last post.
Odpowiedziałem mu, że (z tego co mi wiadomo) nie ma takiej melodii.
Jedynie, gdy żegna się kawalerzystów, odgrywa się melodię "Jak to na wojence ładnie ..."
Przesłałem mu już nuty.

Prosiłbym o wszelkie informacje, fotki itp. na temat sygnałów, nut, umundurowania, płomieni do trąbek, wyglądu samych trąbek itd. u trębaczy z 1 Dyw. Panc.

[ Dodano: Sob 19 Sty, 2008 11:30 pm ]
Dzięki Mietkowi zamieszczam tę fotkę.
Obrazek
Zdjęcie przedstawia trębaczy z płomieniami z 1 pułku rozpoznawczego 1 Korpusu Polskiego.
Tak opisany jest płomień w książce Murgrabi "Symbole Wojskowe Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie" (jeżli ktoś ma możliwość zeskanowania tego płomienia i wklejenia na forum to będę wdzięczny)
Nie jestem pewien o jaką dokładnie jednostkę chodzi, ale chyba o 10 Pułk Strzelców Konnych.
Bo 2 pułk rozpoznawczy przemianowany został w 1944r na 9 Pułk Ułanów.
Moim zdaniem zdjęcie zrobiono w latach 1942 - 1943.

Poniżej płomień i trąbka 1 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej Lekkiej.
Obrazek


Jeszcze pytanie:
Czy w każdym Pułku wchodzącym w skład 1 Dyw. Panc. byli trębacze?
ODPOWIEDZ