Prośba o pomoc w identyfikacji zdjęcia

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Prośba o pomoc w identyfikacji zdjęcia

Post autor: piekarz24 »

Cześć!
Mam prośbę w identyfikacji pododdziału z tego zdjęcia: http://3.bp.blogspot.com/-ZofPCmMiNBg/U ... rona+1.png

Zdjęcie przedstawia żołnierzy 10.BK. Być może komuś uda się rozpoznać oficera lub innego z żołnierzy i w ten sposób ustalić pododdział.

Pozdrawiam,
Olo
Ostatnio zmieniony pn 10 lut, 2014 7:12 pm przez piekarz24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

mogę prosić o dobry skan na mój adres zaraz coś poradzimy ;-)
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3134
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

Czy oni mają sukienne wz.36 i saperki?
Każdy ma swojego Ur-a.
Awatar użytkownika
Schrek
Posty: 4381
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 7:46 pm
Lokalizacja: W drodze...

Post autor: Schrek »

Niestety nie udało mi się rozpoznać żadnego konkretnego żołnierza ale jeśli bym miał stawiać jakaś tezę co to to jest na tym zdjęciu to bym postawiał, że albo ćwiczenia rezerwy albo kurs kierowców pojazdów sanitarnych lub element kolumny sanitarnej być może któryś oddziałów 10. BK mobilizowanych przez 5. bat panc. z Krakowa. dlaczego?

- chłopaki są ewidentnie z broni technicznych (saperki i berety wz. 37)
- chłopaki są raczej na pewno rezerwistami niskie stopnie podoficerskie i wiek grubo po 30tce poza tym przyozdabianie świeżo wydanych mundurów nowego typu różnymi medalami w tym odznaką pamiątkową 14. DP (sic!)

- obstawiam po konsultacjach, że owy porucznik w mundurze garnizonowym może być lekarzem...

Wtedy moja teoria trzyma się kupy, pytanie co robili w
Wieliczce może byli na wycieczce w czasie ćwiczeń lub kursu? w Dyw. Rozp. takie rzeczy miały miejsce, że żołnierze powołani na 2-4 tygodniowe szkolenia w licu i sierpniu oprócz szkoleń i ekspresowego zapoznawania się ze sprzętem, mieli tzw. rozrywki kulturalno oświatowe.
Będziesz draniu tak długo bił butami w ziemie,
aż ci koniec pikelhaubu z ziemi będzie sterczał
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12013
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Schrek pisze:chłopaki są raczej na pewno rezerwistami niskie stopnie podoficerskie i wiek grubo po 30tce
Właśnie: jacy twarzowcy! Taką gębę uzyskać, to jest dopiero wysoki poziom odtwórczy :)
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Dzięki Mikołaju!

Twoje uwagi są bardzo cenne. Masz rację z tym oficerem - pasuje na lekarza-rezerwistę. Niemłody młodszy oficer, w brylach... Kolory otoka i patek też pasują.

Olo.
ODPOWIEDZ