Żandarmeria dywizyjna

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Sebol
Posty: 168
Rejestracja: pn 11 mar, 2013 3:23 pm
Lokalizacja: Bielsko B.

Post autor: Sebol »

A tu jeszcze kask z mojej kolekcji, jest to cywil przemalowany na RR:

Obrazek

Obrazek

I z warrelics:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebol
Posty: 168
Rejestracja: pn 11 mar, 2013 3:23 pm
Lokalizacja: Bielsko B.

Post autor: Sebol »

HUBI pisze:...
Interesujące, jeszcze jest to co na tej drugiej białej szelce/pasku jest - możliwe, że Sten?


...
Trzeci żołnierz od prawej masz końcówkę Stena Mk.III

https://zapodaj.net/22ce0da9ff008.jpg.html

:)
Awatar użytkownika
piekarz24
Posty: 293
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007 11:28 pm
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a

Post autor: piekarz24 »

Kadry z filmu dokumentalnego pt. "Idziemy". Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że widzimy na nich żandarmów a nie żołnierzy RR, ponieważ:
a) nie mają białych szelek,
b) nie mają białego paska na hełmach,
c) zajmują się przesłuchiwaniem jeńców.

Obrazek
Sebol pisze:Hej Olo!
Co do zdjęcia to ja już przyjąłem taktykę, że wszystko co na motorze i w orzeszku to RR hahaha!
Seba
Wyraźnie widać hełmy motocyklowe, oraz opaski "MP". Motocykliści jak w pysk strzelił!

8:35
https://www.youtube.com/watch?v=uKG2VNlA_98&t=522s

Olo
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Białym ekwipunkiem tutaj, a raczej jego brakiem bym się nie sugerował, bo niekoniecznie w strefie przyfrontowej w nim śmigali ponieważ na wielu zdjęciach niekoniecznie PSZ widać żandarmów w zwykłym niebielonym ekwipunku w strefach bezpośredniej bliskości z wrogiem (tu akurat maja tylko same pasy zapewne z bronią krótką).
Zresztą jest jedno zdjęcie żołnierza z RR co ma zwykły webbing (ewidentnie strefa przyfrontowa) z jedną szelka i z ładownicą zamiast przedłużki.

Jeśli przyjąć, że faktycznie "Ż" nie miało paska białego wokół hełmu, a "RR" go miało, to śmiało można powiedzieć, że mamy tutaj "żandarma" motocyklistę" :-)

btw. na innych ujęciach w tym filmie widać też oczywiście gości z RR.
Obrazek
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Obrazek
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Obrazek
Awatar użytkownika
KR48
Posty: 152
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 8:31 pm
Lokalizacja: Francjia

Post autor: KR48 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebol
Posty: 168
Rejestracja: pn 11 mar, 2013 3:23 pm
Lokalizacja: Bielsko B.

Post autor: Sebol »

Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 3134
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 4:51 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Krzys »

O kurka!
Stove no3 i dwa dixi gary piękna fota.

P.S.
Przyglądając się wnikliwiej zdjęciu, zwróćcie uwagę na dzieci jak wygłodniale patrzą i czekają na ciepły posiłek! Chłopiec z Fezem to też zagadka.
Każdy ma swojego Ur-a.
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Krzys pisze:Przyglądając się wnikliwiej zdjęciu, zwróćcie uwagę na dzieci jak wygłodniale patrzą i czekają na ciepły posiłek!
Tak, bo o czym większość cepów dzisiaj zapomina, ludzie w tamtych czasach mieli prawdziwe problemy, a nie tak jak teraz, że ktoś coś brzydkiego powiedział, albo krzywo spojrzał.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 1424
Rejestracja: czw 30 mar, 2006 3:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

S. Mindykowski pisze:
Krzys pisze:Przyglądając się wnikliwiej zdjęciu, zwróćcie uwagę na dzieci jak wygłodniale patrzą i czekają na ciepły posiłek!
Tak, bo o czym większość cepów dzisiaj zapomina, ludzie w tamtych czasach mieli prawdziwe problemy, a nie tak jak teraz, że ktoś coś brzydkiego powiedział, albo krzywo spojrzał.
Obaj macie fajny, świetny zmysł obserwacji społecznej i historycznej oraz humanistyczne spojrzenie na sprawy. Tylko gratulować.

Spójrzcie, jakim idealnym tematem dla różnych GRH odtwarzających cywilów z czasu II wojny byłyby dzieci wpatrujące się smutnym, tęsknym wzrokiem w jakiś kociołek, w którym gotuje się jakaś strawa. Temat idealny do rekonstrukcji historycznych.

Teoretycznie.

Bo kto to dziś zrozumie? Szczególnie w świecie dzieci i młodzieży żyjącej głównie ilością lajków na FB. Teraz czas pierwszych komunii. Słyszę lub czytam nieraz, że jak taki gówniarz nie dostanie na komunię playstation fafnaście, albo quada, albo najnowszego laptopa, albo najnowszego „górala” za 15-20 tys. zł to jest rozgoryczony, wściekły i rozjuszony. Ja jak dostałem na komunię ruski zegarek to był to dla mnie jakiś kosmos. Gdyby wtedy istniał reenacting to jeszcze można by odgrywać głodne dzieci, bo pamiętam, że były takie w mojej podstawówce.

Ale dziś „GRH Głodnych Dzieci” to jest chyba nie do zrobienia.

To tak na marginesie Waszych trafnych spostrzeżeń.
Patriotyzm jest rodzajem religii, jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny - © Guy de Maupassant
ODPOWIEDZ