Battle dress

Moderator: Mike

Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Battle dress

Post autor: Mike »

Nie wiem, czy już to widzieliście, ale Yanik zaczął coś dłubać w temacie battle dressów:

http://www.torun.mm.pl/~fjgrenadier/jan ... edress.htm

Materiał- faktura i kolor źle nie wyglądają. Obszycie kieszeni, szlufek również nienajgorsze.
Niestety guziki i strona wewnętrzna prezentują się raczej fatalnie. Nie mniej z ciekawości zobaczyłbym na żywo te spodnie.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
KaktuS
Posty: 749
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Battle dress

Post autor: KaktuS »

Mike pisze: Niestety guziki i strona wewnętrzna prezentują się raczej fatalnie. Nie mniej z ciekawości zobaczyłbym na żywo te spodnie.
Ja również zobaczyłbym, zdjęcia czasami nie pokazują wszystkiego. Wnętrze przyponina mi produkcję holenderską, czyżby to jakaś krzyżówka. Cena też niezbyt promocyjna.
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
Awatar użytkownika
SzeregowyTruten
Posty: 1585
Rejestracja: wt 09 lip, 2013 11:29 pm
Lokalizacja: Kościan

Post autor: SzeregowyTruten »

Po prawie 10 latach czas odświeżyć temat.
Koledzy, co sądzicie o wczesnym denimie z WPG? O ile się nie mylę jest to jedyna kopia na rynku.
Na fotografii wydaje się być mało "denimowy", jakby wykonany był z bardzo cienkiego materiału.


http://ww2-military-uniforms.info/produ ... roved-Run/

Z góry dziękuję za wszelkie wiadomości.
Gentlemen, this is a story that you shall tell your grandchildren, and mightily bored they'll be.
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Jeśli mam być szczery... nie ma się co pchać w niego przynajmniej Ja bym odpuścił (miałem 2 kpl i się ich pozbyłem). Przede wszystkim wielką bolączką jak dla mnie jest materiał, którym jest nic innego jak zwykła cienka bawełna jak w mundurach KD tylko tyle, że zafarbowana.
Obrazek
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Nie chcę siać dywersji, ale jak już czegoś szukać nowego i Denimowego - to lepiej kombinezon.
Jak widać po zdjęciach - było tego sporo w Pułku.
Awatar użytkownika
Mike
Marszałek
Posty: 12007
Rejestracja: ndz 10 paź, 2004 10:29 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Mike »

Nie chodzi o użycie ich do rekonstrukcji 10. Pułku Dragonów, potrzebna jest właśnie wczesna wersja. A tą robi chyba tylko WPG, chyba, że mi coś umknęło... Hubercie, znasz może innego producenta?
S.Mindykowski pisze:Nie chcę siać dywersji, ale jak już czegoś szukać nowego i Denimowego - to lepiej kombinezon.
Jak widać po zdjęciach - było tego sporo w Pułku.
Z tymi kombinezonami to ciekawa sprawa. Niby są, ale w sumie widziałem w nich tylko oficerów. I bardzo sporadycznie kierowców.
Hit first. Hit hard. Keep on hitting.
Awatar użytkownika
HUBI
Posty: 184
Rejestracja: czw 19 gru, 2013 10:21 pm
Lokalizacja: Rzeszowskie

Post autor: HUBI »

Niestety Michale ale po za WPG nikt z tego co się orientuję wczesnych Denim-ów nie robi. Kilka lat temu jacyś Azjaci jeszcze je robili, ale to szybko znikło.
Obrazek
Awatar użytkownika
SzeregowyTruten
Posty: 1585
Rejestracja: wt 09 lip, 2013 11:29 pm
Lokalizacja: Kościan

Post autor: SzeregowyTruten »

HUBI pisze:Jeśli mam być szczery... nie ma się co pchać w niego przynajmniej Ja bym odpuścił (miałem 2 kpl i się ich pozbyłem). Przede wszystkim wielką bolączką jak dla mnie jest materiał, którym jest nic innego jak zwykła cienka bawełna jak w mundurach KD tylko tyle, że zafarbowana.
Tak mi się myślałem. Na zdjęciach wydawało mi się, że wykonane są jakby z koszulówki.
Gentlemen, this is a story that you shall tell your grandchildren, and mightily bored they'll be.
Awatar użytkownika
S. Mindykowski
Posty: 2184
Rejestracja: pn 06 lis, 2006 12:46 pm
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: S. Mindykowski »

Na zdjęciach z archiwum w Caen było ich sporo na zdjęciach.
Postaram się znaleźć.
ODPOWIEDZ